| yahqhqhhajioop1l a întrebat:

Hei You, sunt Mircea am 14 ani, vreau sa stiu ceva, cred ca sunt bi-sexual, adică gen, ma atrag fetele as face sex cu ele, ma excit cand vad una buna cu sânii mari si fundul mare si trup frumos, pot săruta o fata, iau fetele in brațe nu *** de ele, dar acum ceva timp am vazut un articol despre gay cum au devenit, ca nu le plăcea fotbalul, ca stăteau cu fetele, chestii de genul si mi s-a parut ciudat si am mai cautat articole. Credeam inițial ca-s gay, dar nici nu voiam sa întrețin relatii sexuale cu ei, nu mi-a plăcut niciodata sa dau inimi unui băiat, ma dezgustă sau cand ma imaginez ca ma sărut cu unul imi vine greață, iar acum 7 zile am realizat ca m-ar tenta sa fac sex cu unul, dar nu sa sarut, sunt curios sa vad cine o are mai mare ca mine si nu as dori una mare si de aici a început asta cu plăcutul organului genital la băieți, si vreau sa am si eu organul genital mare. Cand iau o fata in brațe, nu simt scârba nu nimic, nici cand pun mana pe fundul unei fete chiar imi place, iar cand vad un băiat aplecat nici prin cele mai negre gânduri nu mi-ar trece sa-i dau o palma, doar organul genital cred ca ma intereseaza sa-l am si eu. Am intrat proaspăt in pubertate, app daca mi-ar zice băiat gay sa ies cu el in oras sigur 100% as refuza si nu-mi place sa vad băieți machindu-se, urăsc, nu as sta in aceeasi camera cu un gay, doar sunt curios sa vad cat de mare o au unii, asta vreau sa stiu. Deci ce credeti? Sunt bi? Voi deveni? Sunt gay, voi deveni? Sunt normal si e o faza care va trece?

Răspuns Câştigător
| TimSem a răspuns:

Mari întrebări existențiale... și o încrânghetură de idei care îți trec prin minte. Discuția nu e una simplă și sigur nu se pot lămuri toate lucrurile într-un mesaj ca și acesta.
- Curiozitatea ta este una normală, care nu te face nici gay, nici bi sau altceva. Este un lucru normal.
- Ca orice curiozitate, nu trebuie să țină prea mult. De aia, trebuie să rămâi bazat pe ce știi: că îți plac fetele și tot ce înseamnă ele.
Nu cred că vei deveni gay. Dpdv filozofic, un om nu "devine" gay, așa cum nu devine "straight" (și multe alte chestiuni de acest gen care țin de sexualitate). Dar cred că poți să ajungi atât de curios încât să-ți însușești un stil de viață gay. Până la urmă, devenim produsul alegerilor noastre.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu esti gay, esti doar curios, dealtfel foarte normal la varsta ta, cand toti baiteii sunt asa.

| minrest a răspuns:

Esti hetero, dar ai o inclinatie sa te lasi influentat de diferite tendinte. Fii si tu mai stapan pe tine. Si care e treaba, daca nu imi place fotbalul tu ma faci gay? Ciudat. Multor fete le place fotbalul, sa stii.

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru minrest):

Multumesc, stiu sunt foarte infuentabil, mi-a a zis unul ca poate sunt genul de persoana atras fizic de băieți si sentimental de fete, si i.am povestit si mamei asta chiar si catorva prieteni verișoara mea mi-a dat raspuns "dacă eu vreau sânii mari unei fete, si ma excit sa ii am si eu asa de mari si ii admir si sunt atrasă de sânii mari, asta înseamnă ca sunt lezby?" dar nu stiu articolele de genul ma dau peste cap, am cautat foarte multe.

| minrest a răspuns (pentru yahqhqhhajioop1l):

Si daca ti-a zis ala ca s-ar putea sa te atraga baietii, si pe tine nu te atrag, tu te iei dupa el, sau dupa ce stii tu? Atentie! Cand se spune in contextul asta ''atractie'', se intelege ''excitatie sexuala;;, nu altceva.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Esti hetero si vei ramane htero.

| minrest a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Asta ce e, o incantatie? E hetero acum, dar oamenii astia foerte influentabili nu se stie unde ajung.

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru minrest):

Ce ai vrut sa spui, ca nu prea am înteles?

| minrest a răspuns (pentru yahqhqhhajioop1l):

Vreau sa spun ca daca ti-ar intra in cap ca esti gay, ar fi un risc sa devi gay.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti gay, stai linistit..scoate ti ideea asta din cap si nu mai citi articole despre gay care sa te influențeze..la vârsta ta esti doar curios, este ceva normal.

| Georgesunteu a răspuns:

Multi care sunt bisexual de multe ori peste cativa ani nu raman bisexual devin gay sau straight. Nu uita ca nu conteaza pe cine placi, peste timp o sa iti dai seama ce iti place

| IDKreally a răspuns:

Parerea mea simpla de om prost, fara experienta in absolut nimic (16 ani), este ca esti retardat mintal