| yahqhqhhajioop1l a întrebat:

Salut you. Am si eu o intrebare, poti deveni homosexual pe parcurs. Adică eu eram normal inainte filtram cu fetele si acum o fac, ma dau la ele, le sărut. Dar am intrat pe un articol si m-am speriat ca poate sunt gay. si m-am gândit mult la asta si ma gandesc sa nu fi devenit, acum 6 zile, nici nu voiam sa incerc cum e cu un baiat, iar acum sunt putin curios, de sarutatat cu un baiat stiu sigur ca nu as face-o mi se pare cam grețos, dar ma gandesc daca sunt. iar când ma uit la o fata cu sânii mari penisul intra in erectie, si cand ma uit la băieți sa vad ce se intampla, imediat penisul se lasă in jos. Am 14 ani daca va ajuta, am intrat de curând in pubertate. Si mai vreau sa stiu ceva de la, voi heterosexuali, voi ati trecut prin stările acestea de confuzie ceea ce priveste orientarea sexuala. Mai precizez ca atunci cand ma aranjez sau chestii ma gandesc imediat sa impresionez o fata.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti normal, stai linistit. Nu esti homo, din cate povestesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce filtrai cu fetele? Sucul de portocale?

| minrest a răspuns:

Asta nu este o stare de confuzie privind orientarea sexuala, aia ar presupune sa te atraga cat de cat barbatii. Ai citit de astfel de stari, si iti atribui si tu una. Iarasi, ai citit un articol cu gay, gata, poate esti gay. Esti extrem de influentabil.

| CostinAlamariu a răspuns:

E evident ca esti hetero. Se vede din ce ai zis ca esti atras doar de fete. Nu pune botul la ce vezi pe internet pentru ca exista multe tampenii acolo fara niciun sens. Homosexual doar te nasti, nu poti sa devii. Oamenii au tot felul de curiozitati ciudate pe care nu le-ar pune niciodata in practica. De exemplu: ai fost vreodata cu un prieten pe un bloc si te-ai gandit ca ce usor ar fi sa-l impingi acum? Dar vrei asta, e doar un gand si avem ganduri din astea de "cum ar fi daca..." tot timpul. E in firea noastra umana. Nu-ti mai fa griji despre asta, esti 100% hetero. Sa o zi buna?

| urprettynomatterwhat a răspuns:

Pai, exista mai multe orientari sexuale, exista teste si teste pe internet unde ti se dau niste intrebari, tu raspunzi la ele si la sfarsit ti se da un raspuns, nu stiu cat de precis este, dar poti sa incerci. Si mai informeaza-te pentru ca poti sa fii "straight", poti sa fii homosexual, poti sa fii bisexual. Daca ai vazut un articol, probabil ca te-a influentat psihic si te-a facut sa te gandesti. Dar din ceea ce spui tu, tu doar te gandesti, si, dupa parerea mea tu nu esti homosexual.

| rossalita350 a răspuns:

Trebuie sa te decizi ce iti plac mai mult. Fetele sau baietii
Daca citesti un articol pe net despre gay asta nu inseamna ca trebuie sa devii imediat dupa gay sau sa te sperii ca poti deveni. Oricum ai timp destul ca sa iti dai seama ce orientare sexuala ai. Nu te panica. Faptul ca te gandesti te face sa crezi ca poate esti. Deci nu te mai gandi la asta si vezi ce sex te atrage mai mult.