| Moni11 a întrebat:

Am o mica mare problema, am inceput sa vorbesc pe facebook cu un baiat de un timp si suntem din acelasi oras si miercuri ne-am intalnit si chiar imi place foarte mult de el si ne-am inteles foarte bine cand ne-am vazut, cand am iesit din local si ne-am luat ramas bun asteptam sa ma sarute (aici e mai complicat ) laughing si cand am ajuns acasa i-am trimis mesaj si i-am spus ca a uitat ceva si el a spus ca stie si a mai spus ca sunt draguta si adorabila si ii place vocea mea si sa nu inteleg gresit dar sunt un pic micuta pentru el si acum tot vorbim pe facebook si vreau sa fim impreuna si nu stiu cum sail conving ...Va rog ajutati-ma cu un sfat ceva.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea ca diferenta de varsta sau mai degraba insasi varsta ta sa fie prea mica si acest aspect sa reprezinte obstacolul peste care el considera ca nu poate sa treaca. Este posibil ca el sa-si doreasca o relatie de prietenie/dragoste cu o persoana cu care sa aiba relatii intime si considera ca tu nu-i poti satisface aceasta dorinta. Este posibil sa nu fie de acord/sa nu conceapa sa intretina raporturi sexuale chiar si in cazul in care tu ai accepta. Incearca sa discuti cu el si sa-i ceri in mod expres sa-si motiveze retinerea din moment ce te-a apreciat din punct de vedere al aspectului facial cat si intelectual.

| Moni11 explică (pentru corbulalbrosu):

Am incercat sa ii cer o explica si a spus ca sunt micuta pentru el si si-a dat sema ca m-am suparat si a spus ca nu vrea sa fiu suparata si i-am spus ca nu are importanta...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Moni11):

Ati putea ramane prieteni in continuare si cine stie, in viata se pot intampla multe lucruri neprevazute. In orice caz merita felicitari pentru modul in care s-a comportat deoarece a dat dovada ca este cu adevarat un gentleman veritabil.

| Moni11 explică (pentru corbulalbrosu):

Dar nu suntem ca inainte adica vorbim mult mai serios, el e chiar matur si acum mie si frica sa vorbesc cu el, nu stiu ce sa ii spus daca ma intreaba ceva si am foarte mare grija ce spun si vreau sa fim mai apropriati si tot vorbesc de el la persoana a treia tot ii spuneam inainte ca il astept pe mos craciun sa imi aduca iubit si i-am spus ca deja am pus ochii pe cineva si e special baiatul si il vreau si nu stiu daca sa ii spun sau nu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Moni11):

Incearca sa fii tu insati in continuare si comporta-te exact cum o faceai chiar la inceput adica la persoana intaia. Nu incerca sa te schimbi fiindca nu are rost sa devii "o jalnica copie" anosta lipsita de/fara personalitate. Spune-i fara menajamente ca unica ta dorinta izvorata din toata fiinta ta este aceea ca el sa fie Mos Craciunul tau. Un "razboi" se castiga pas cu pas prin castigarea unor "lupte" aparent marunte sau considerate nesemnificative la prima vedere. Lupta in continuare fiindca o faci pentru fericirea ta. Doar lasii accepta infrangerea.Succes.

8 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Varsta nu contează. Tu trebuie sa ii dovedesti ca esti mai matura decat ar trebui sa fii la varsta ta.

Bafta!

| Moni11 explică:

Dar nu stiu ce sa fac sa par mai matura pentru ca totusi e o diferenta de varsta, el are 23 si eu 16

| Moni11 explică:

Sunt cam nehotarata, sa ii pun ce simt pe facebook ce simt sau fata in fata in ianuarie?

| Jijell a răspuns (pentru Moni11):

Mai bine ii spui fata in fata cand mai iesi cu el. Baietilor le plac surprizele placute.