| Gεσяgιαηαα a întrebat:

Heii! Am si eu o poveste mai complicata :-ss

Deci sa incepem cu inceputul. Acum un an si ceva, dupa ore, un prieten de`al meu, a venit cu un alt prieten bun de`al lui. Si acela tot se dadea la mine si la o pr de-a mea. Acest,, baiat" a tot inceput sa ma sune, si ma tot intreba daca ma combin cu el si etc, iar eu i-am explicat ca nu, deoarece aproape ca nu-l cunosc. Dupa s`a combinat cu prietena aceea a mea. Apoi la aproximativ o saptamana, am auzit ca el facuse un pariu cu cineva ca se va combina cu mine, deoarece eu eram fata frumoasa si dotata, pe locu 2 lea cea mai buna din scoala [ pe locu 1 fiind una din clasa 8-a, actual a 9-a ] asa, si evident a pierdut pariul. Si intr-un fel m`am simtit bine, dar si rau. oh go on. Pentru ca acest baiat era chiar foarte frumos, nu era nici scund dar nici ft inalt, nici slab dar nici gras, era oarecum Perfect Apoi dupa un timp, eram solo, si am zis sa ii dau o sansa, ca ma tot intreba intr`una. Si am acceptat, dar am facut o greseala, m`am indragostit de el, si am inceput sa il iubesc, la putin timp dupa ce ne-am combinat. Apoi ne-am despartit, deoarece el s`a indragostit de cea mai buna prietena a mea, normal, m`am simtit prost, ba chiar extrem de prost.Insa ma gandeam ca daca ea chiar era cea mai buna pr a mea nu cred ca ar fi raspuns avansurilor lui, ba chiar s`a si combinat cu el. of Aja, dupa ceva timp, De Paste, la 12 noaptea, ne-am impacat, nu era la fel ca prima oara, era mai distant, apoi iar ne-am desp. Pana acum ne-am impacat de vreo 5-6 ori X_x tinant vreo maxim 2-3 saptamani. Apoi a vrut sa fie cu mine, iar eu i-am spus, foarte frumos ca nu, ca el o iubeste pe pr mea, de fapt e singura fata pe care o iubeste crying. Dar eu tot il iubesc. Dupa ce mi-am refacut viata, si am uitat cat de cat de el, a aparut iar in viata mea! Acum cateva zile a inceput sa se dea la mine, iar ceea ce ma duce cu gandul ca o facea doar pentru ca is aia buna, dotata, care a innebunit scoala. Cu toate astea, eu nu ma simt la acelasi nivel cu el, pentru ca si el e cel mai bun din scoala, ca si mine. Asa sa revenim, ieri m. a intrebat daca ma impac cu el si i-am zis ca nu deoarece eu sunt cu un alt baiat cu 2 ani mai mare ca mine. Si el cred ca s`a suparat, si cand i-am zis ca inchid a zis bine, si nici pa nu a mai zis. Dar ceva care m`a pus pe ganduri a fost ca atunci cand l`am intrebat cu cine e, era cu varul lui si a mai zis ca : cu o gagica. Si m`am simtit iar prost. iar acum cateva zile l`am intrebat daca o mai iubeste pe aceea prietena a mea si a spus ca da. Acum numai stiu ce sa cred. Voi ce parere aveti? Ce as putea face?
Fundita!

Răspuns Câştigător
| AAARRR a răspuns:

Deci. eu cred ca acest baiat ori este un vagabont ori ii place sa se joace cu sent tale. Asazisa ta prietena cea mai buna este de fapt un monstru cu 2 fete. happy si mie mi s-a intamplat la fel. am stat cu un baiat 9 luni de zile iar intr-un final am aflat ca el de fapt statea cu mine dar se gandea la verisoara meaoh go on. ea nu avea nicio vina dar intr-un final si ea a acceptat avansurile lui si a uitat de mine ma rog. nu asta e vorba. dupa ce mi-am refacut viata a aparut el cu scuze. Cel mai important e ca l-am refuzat gandindu-ma ca cineva ce mi-a facut atata rau si nepasator nu se poate schimba, si nici nu va incerca sa faca ceva bun in legatura cu viata mea sau a lui, ci doar sa-si bata joc... pur si simplu mi-am aparat inima. nu imi pot lasa inima si sentimentele pentru. pentru cineva care nu le meritahappy. Spune-i nu si uita-l nu merita. sunt o gramada de baieti pe lumea asta, iar el nu e unu dintre cei care te meritahappy. Ai grija, ce sa int in trecut se poat eintampla si in viitor. Succes! Funda?

3 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Rau sa fi copil(a) te bagi in ceva si numai stii de tine. vezi de ce nu e bine sa iubesti de copila.

| Annim a răspuns:

Hmm... Recunoaste ti-a placut de la inceput dar nu ai recunoscut...
Nu poti la un moment anume sa te indragostesti...
De Baieti frumosi si atragatori se indragosteste orice fata (nici prietena ta nu s-a abtinut)...
te-ai jucat cu el,,,, el ti-a rupt inima si acum te refuza baby,,,...
Nu trebuia sa-i dai o sansa,,,...
se joaca cu tine,,, si tine minte un lucru FETELE mereu sint mai scumpe,
poate fi printu din poveste,, el nu te costa...

| Bubuletsss a răspuns:

Pai el nu se poate numi baiat el e o specie care se joaca cu sentimentele tale si ale prietenei tale. Eu ti-as spune sa incerci sa il uiti si cu siguranta mai sunt foarte multi baieti care te plac in scoala si nu ai de ce sa suferi pentru un baiat oricum majoritatea baietilor asta stiu sa faca sa faca fetele sa sufereoh go on. Oricum daca te face sa suferi incearca un pic cate un pic sa treci peste.
P.S. Am trecut prin asta si am incercat sa il uit si am reusit. Si sper sa reusesti si tu! love struck
Succes :*!