| Splaş17 a întrebat:

Heii, feteloor!
Am o problema cu prietenul meu, nu-l mai suport!
As vrea sa luam o pauza...dar nu stiu cum sa-i spun! sad

21 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Spune-i direct, dar de la pauza pana la despartire nu mai e mult

| vocea a răspuns:

Spune-i ce simti este cel mai simplu, dar faptul ca nu stii cum sa ii spui ma face sa ma gandesc ca nuai renunta la el dar parca ai vrea sa cunosti si pe altcineva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta cu pauza este doar o incercare prin care inca ai vrea si n-ai vrea...

Cred ca e timpul sa-i spui in fata ca vrei sa nu mai stai langa el, spune-i ca nu-l mai iubesti si vrei altceva.

Elibereaza-l caci fiecare baiat isi face planuriu de viitor, ganduri, nu-ti bate joc!

| NameHarris a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit asta cu pauza este un mod mai usor de a spune ca vrei sa te desparti de ea/el si un mai usor de a trece peste suferinta cu gandul ca te vei inpaca cu ea/el dar pana ce se va intampla acest lucru iti va trece dragostewinking sau iubirealaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Bai bajete, vreau o poza. Cum adica nu intelegi la ce ma refer? Adica pa pasarica. Plec. Migrez. Pasarica pleaca in tarile calde. Nu mai duci bol la apa. Veverita nu o sa maia iba parte de scorbura. Invat sa cant la unt alt instrument, ca de fluierul cu gusa m-am saturat. Ce? Tot nu-ntelegi? Ba, da' prost mai esti. Cum gaurica mea te-am gasit tocmai pe tine? Ne despartim. Comprendre? Adio for ever. Ce? Nu stii engleza? Hai pa, ca deja am obosit."

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce urââât.

| Splaş17 explică (pentru anonim_4396):

Preaaa dur!

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Asta e, mai mady, mai, nu toti putem fi atat de frumosi ca tine.

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti rautacios acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Nu sunt, vorbesc serios. Daca tu esti cea din avatar, chiar esti frumoasa si e greu ca cineva sa fie cel putin la fel de frumos/frumoasa.

| madyddd a răspuns (pentru anonim_4396):

Exagerezi foarte mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru madyddd):

Nu vreau sa intru in divergente cu tine, asa ca ma retrag din discutie.
O zi buna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca ea nu stie cum e? laughing dor nu a devenit de 2 zile asa, plus ca nu ii place ca esti pupincurits (""crede eu ""), cine stie.

ps: la primul tau raspuns, sa fim seriosi, cine ar zice vreo data asa? un om normal clar nu, si niici oamenii idioti, asa ca da, exagerezi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai un vot din partea mea, ti-as da si funda, zău. :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Viata faina si tie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Splaş17):

Trebuie sa te asiguri ca intelege mesajul.

| Hakuouki a răspuns:

Scurt, direct si la obiect: "Tu, eu, noi, pauza!".
Cel mai bine este sa fii directa, clara si sa exprimi hotarare in glas, altfel te poate intelege gresit sau te poate face sa te indoiesti si apoi sa ajungi la suferinta.

| stark47 a răspuns:

Uite,din cauza la chestii de genu asta se ajunge in situatii stresante si la certuri monstru si alte faze de genu.
pentru ca nu poti spune ceea ce simti.OK, i-l ranesti si asa mai departe, insa situatia asta mie mi se pare penala, sa stai cu cineva pentru care numai simti nimic si sa nu te poti desparti de el doar pentru ca nu iti mai gasesti cuvinte...e aiurea.

| Leerix a răspuns:

Spune-i ceea ce simti, spune-i adevarul! "Nu te mai suport, vreau sa ne despartim!" laughing

| VerdeLila a răspuns:

Daca te iubeste, in orice mod i-ai spune ca vrei sa te desparti de el, va suferi.
Daca nu-l mai suporti, cu siguranta va fi o pauza...lunga pentru totdeauna.
Mediteaza bine la sentimentele tale pentru el, ca apoi sa nu trebuiasca sa te intorci la el. Imagineaza-ti viata fara el. Daca tot vrei sa te separi de el, ii spui sincer ce simti... ca sentimentele tale s-au racit fata de el si ca ar fi bine sa luati o pauza/va despartiti.

| AndraaD6 a răspuns:

Nu exista pauza, e ca si cum i-ai spune mai usor ca va despartiti definitiv. Spune-i direct sau dupa o cearta. Nu merita sa iti irosesti timpul cu cineva pe care nu il mai vrei.