| Denis_4759 a întrebat:

Heii!
Am o problema. Prietena mea tocmai mi-a spus ca vrea sa luam o pauza pentru ca simte ca trebuie sa se concentreze doar asupra scolii (perioada asta a tezelor, examenelor). E clasa a 8a.
Cu greu...am fost de acod (nu prea aveam ce face laughing ). Intrebarea e: dupa perioada asta va mai vrea sa fie cu mine?!

10 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Tot ce e posibil.eu zic ca da.Nu va continua la nesfarsit aceasta perioada.Asa ca va veti mai intelege.Iar cat despre invatat, nu va invata 25 de ore din 24.Sa fii sigura! Mai viziteaza`l si u din cand in cand chiar in aceasta perioada si scoate`l unde ca sa se mai relaxeze.Nici prea mult invatat nu e bun. SA stii.

| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

Da va vrea. si e bine ca ai acceptat sa luati o pauza pentru ca si eu am facut la fel. i-am cerut prietenului meu o pauza, e o perioada mai grea dar asta nu inseamna ca te va uita. ea tine la tine dar daca vrea sa invete are nevoie de timp mai mult si poate nu ar vrea sa fie cu tine si sa nu poata sta cu tine la fel de mult, asa ca a cerut o pauza. nu ar avea de ce sa te refuze dupa aceea. va termina examenele, va fi fericita ca a trecut si apoi o veti lua de unde ati ramas.winking Succes

| Lexus28 a răspuns:

Eu cred ca da, va mai dori. Dar chestia cu pauza e cam stupida. Puteti sa cadeti la o intelegere. Daca ea isi doreste timp pentru studiu, i-l acorzi, dar este normal ca si dorinta ta de a o vedea si de a-ti petrece timpul cu ea sa fie indeplinita. Asadar, cel mai bine discutati din nou si stabiliti o zi sau doua pe saptamana in care sa iesiti, pentru ca si ea are nevoie de recreere, discutati de ale voastre, va simtiti bine pentru cateva ore, si astfel toata lumea e impacata. Pauza nu va face bine nimanui.

| BeautyTeacher a răspuns:

50%

| Any a răspuns:

Depinde de situatie adica poate crede ca asa poate invata mai bine si nu va mai vrea sa stea cu tine dar eu nu cred ca daca are teze si examene ar trebui sa faceti o pauza putea pur si simplu sa-ti spuna ca are de invatat si nu va puteti intalni nu ca sa faceti o pauza.Aceasta pauza poate dura toata viata, parerea mea e ca aceasta pauza in general este o amanare a unei despartiri, dar nu se stie niciodata.Bafta!

| Ralukutza_5288 a răspuns:

Normal! E doar o perioada in care avea nevoie de o pauza pentru a se concentra asupra tezelor si examenelor! Sunt sigura ca va mai vrea sa fie cu tine! Probabil te place atat de mult incat nu se putea concentra la invatat! Si esti sigur ca a zis sa luati o pauza sau a zis sa o terminati de tot?winkingAdica poate fi genul sa zica sa nu o mai astepti! Da-mi mesaj ca sa mai vorbim sa te lamuresc cu astfel de probleme!

| alexutza697595 a răspuns:

Pe mine nu ma deranjeaza sa am prieten in preajma tezelor si examenelor. Pot invata si cu el aproape. Faza este ca ba chiar mi-ar distrage atentia faptul ca as fi certata cu el. Poate este un pretext si vrea sa vada cum ii este si fara tine. Acum nu stiu: poate o sa mai fie cu tine, poate nuwinking. Mult noroc!

| Iustina_1557 a răspuns:

laughing LOL Pai cred ca da...Dar depinde cat de lunga e pauza laughing sa nu ti-o ia altul inainte

| theocooltheocool a răspuns:

De ce nu ar mai vrea? adica.si eu sunt in situatia asta si am prea multe de facut.nu am timp deloc pentru prietenul meu dar desigur ca daca el nu isi face alta prietena sau ceva ma voi impaca cu elhappy

| UrSuLeTzZz a răspuns:

Hhmmm...ciudat in general fetele isi aleg bine cuvintele si intelegi la ce se referea.Eu cred ca era prea ocupata pentru o relatie.Si daca te place se va intoarce cu siguranta la tinewinking...si sigur te place daca nu iti zicea clar ca nu mai vrea sa fiti impreunawinkinghappy