| DeliaaIspas a întrebat:

Heii happy În curând va fi ziua de naștere a iubitului meu. Ce cadou aș putea să-i fac, având în vedere că lucrurile nu stau foarte ok între noi de ceva timp? Ne-am îndepărtat destul de mult. La început a fost totul super ok, insa dupa o anumită perioadă el s-a îndepărtat de mine. Eu am încercat să aduc lucrurile la normal și să îi fac pe plac, să îi accept cam orice. Venea la 4/5 dimineața acasă, de multe ori și nu îi ziceam nimic, cu mine nu prea stătea deloc, iar dacă o făcea era dezinteresat, nu prea vorbea, mai mult eu inițiam discuții și etc. Stătea mereu la pariuri, jocuri de noroc, cu băieții la bere (bea zilnic) etc. Cheltuie mulți bani pentru că fumează...mă rog, poate unii vă dați seama la ce mă refer aici laughing Acum, ne-am mutat împreună dar lucrurile nu mai stau așa pentru că eu nu am mai rezistat și i-am spus frumos să vină mai devreme acasă și să incerce să stea și cu mine mai mult și să facem chestii impreună. De multe ori ne-am certat și mi-a vorbit cam urât, gen "marș" și înjura prin casă aiurea doar pentru că m-am supărat că vine mereu târziu acasă și mă deranjează deoarece eu trebuie să dorm. A acceptat foarte greu, deși, chiar și acum sunt rare cazurile în care vine acasă pe la 9/10 ca să putem petrece seara impreuna. Ziua eu sunt la facultate. El nu lucrează și nici nu vrea. Stă pe banii părinților. Inainte am vrut sa pun o poza cu noi pe Facebook dar nu m-a lasat pentru ca a zis ca nu e pregatit să se afișeze cu mine. Pe lângă asta se mai plângea și de faptul că sunt mereu tristă in poze și când postez câte o poză aproape tot timpul îmi spune că nu-i place deloc poza respectivă și mă simțeam aiurea. Sinceră să fiu m-am cam îndepărtat eu de el acum. Nu pot spune că nu îl mai iubesc pentru că m-aș minți. Apreciez că încearcă să schimbe anumite lucruri dar am obosit. Când i-am cerut eu asta și când am avut nevoie, nu a fost lângă mine. Acum parcă s-a dus răbdarea, cheful și pasiunea. M-a și mințit cu mai multe chestii și asta mă supară cel mai mult. Nu știu ce să îi iau de ziua lui. Aș vrea să fie un cadou mai special gen să fie ceva care sa-i aminteasca de mine si de faptul că lucrurile nu sunt ok. Bugetul este de maxim 150 de lei. Nu prea am idei. Vreau să fie ceva gen ca un semnal de alarmă că relația noastră a regresat. Dar intr-un mod drăguț. Poate aveți voi idei și mă puteți ajuta. Si ati putea să îmi lăsati un sfat, o parere despre ceea ce credeți si dacă ați sta cu o persoană de genul. Aștept cât mai multe răspunsuri. ^^ mulțumesc. :*

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti convine sa fi sclava lui? Ce varsta are?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Nu merită nici un cadou, la cum se poartă cu tine, nu fi proastă, scuza ma ca ti am zis asa, sa i cumperi un cadou, tu nu vezi cum te trateaza, marș si alte jigniri, dar tu esti sclava lui? Iar faptul cu fumatul este cu ghilimele vorba despre fumat? Are pe alta? Cel mai bine desparte te de asa un om, ăsta ar fi un cadou la care el nu se gîndea, nu se astepta, o asemenea surpriză, tu ce varsta ai?

| DeliaaIspas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu. Mă refer că nu fumează tigări obișnuite. laughing Am 18 ani. happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru DeliaaIspas):

Lasa-l. Uita-l. Scapa de el. Inca mai poti. Pana nu va fi... prea tarziu. Este o relatie TOXICA. Cel mai pretios CADOU pentru AMANDOI il acest moment este despartirea. Definitiva, fara regrete. Sanatate!

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ce dumnezeu plangi dupa unul care nu te iubeste si nu-i pasa de tine?
Asta este o relatie fara niciun viitor si fara pic de fericire.
Da-i pace si cauta-ti pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte!

| Goete a răspuns:

Fa-ti tie un cadou, si lasa loc altuia in viata ta.
Reciteste intrebarea ta pentru a vedea cate lucruri pozitive vezi TU in el. Ar trebui sa iti dea de gandit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, Delia.
Ma aflu in avionul spre Berlin si se vede de aici cat de dezinteresat e prietenul tau si cata raceala s-a instalat intre voi.

Eu zic ca va mintiti amandoi in continuare (de ambele parti) ca ceva mai merge si ca tineti unul la altul.

Rupeti relatia pana nu va fi prea tarziu si unul dintre voi (in speta tu) va ajunge prea ranit. Nu merita efortul de a mentine ceva ce nu mai are nimic natural.

Uite piesa pentru voi: https://www.youtube.com/watch?v=nhBorPm6JjQ (asta ar fi si cadoul muzical care nu costa nimic)

| GouDidodino a răspuns:

Fa-i un sex oral

Răspuns utilizator avertizat
| Dragosdoar a răspuns:

Daca esti cu un tip ca asta, alt cadou mai bun pentru el decat un oral de la tine nu cred ar mai pute veni laughing

| Rux04 a răspuns:

Bună. Eu în locul tău nu i-as cumpara niciun cadou. Nu merită după cum se poartă. Nici nu as mai vorbi cu el sincer.

| mdc98 a răspuns:

Nu inteleg de ce mai stai cu asa om? Atat de putin te iubesti?

| DanyDav a răspuns:

Sa fiu si cer, cred ca merita un vibrator, unul realistic, sa se **** cand te va pierde definitiv!
Felul in care te tratează el, nu știu cat vei mai rezista si se pare ca face asta de prea mult bine, esti prea buna cu el.