| FațăZâmbitoare a întrebat:

Heii puppy dog eyes
O sa trec direct la subiect : as vrea sa ma despart de prietenul meu, dar mi-e mila de el, fiindca stiu ca ma iubeste :-s. Dar eu nu mai simt nimic pentru el, si cand suntem impreuna ma simt nefericita si am o stare nasoala...Nu am motive sa îi dau papucii, dar pur si simplu nu ma mai simt bine in aceasta relație, si nu mai sunt mulțumita de cum decurg lucrurile. Cand ne sarutam nu mai simt nimic, el mereu mă muscă si chestii cu limba care ma dezgusta si nu am mai avut de mult un sarut normal si dulce, si chestia asta e foarte respingatoare.Cum mă pot despărți de el, fără sa il fac sa sufere? sad Va rog, un mic ajutor sad Menționez ca avem o relație de 5 luni, si pana acum ne-am inteles destul de bine, dar acum nu mai simt nimic pentru el si as vrea sa se termine totul. sad Fundiță.

10 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă ţine cu adevărat la tine o să sufere oricât de frumos i-ai spune că relaţia a luat sfârşit.

| wolder a răspuns:

Ii spui lui exact ce ne-ai spus noua, tot ce simti. subliniezi faptul ca nu mai simti nimic dar nici n-ai vrea sa-l faci sa sufere

| neutrino a răspuns:

Eu nu cred ca tie ti-ar conveni ca un baiat sa stea cu tine, din mila. Asadar, spune-i adevarul si el, daca are putina minte, va intelege situatia.

| h3r a răspuns:

Trebuie să fii sinceră cu el, să-i spui adevărul.
Gândește-te că poate o tot lungiți...cum te vei simți în continuare?
Nu te acuz, trebuia să-ți dai seama de la început și să nu te bagi, însă tu știi ce simți și...ar fi cazul să te retragi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricat de greu ar fi, spune-i adevarul!
Nu merita sa fie mintit.Tocmai pentru ca te iubeste, pentru ca s-a straduit sa te faca fericita, merita sa faci si tu asta pentru el.
Vorbeste-i deschis, alege-ti cuvintele potrivite si fii blanda cu el.
Uneori, se mai intampla si deastea.Important e sa le spui cu demnitate.

Nu trebuie sa te simti vinovata.Stii cum se spune,inimii nu-i poti porunci. O sa-l doara,o sa-l ranesti tare,o sa-ti zica vorbe urate, o sa plangi, o sa te simti urat, dar nu te considera vinovata. Daca ar fi fost dupa tine, relatia nu s-ar fi oprit aici!

Curaj

| SarosBogdan a răspuns:

Incearca sa ai explici ca vrei o pauza de ceva timp pentr~u a iti pune ordine in suflet/ganduri. Si chiar daca va suferi asta e,nu ai cum sa traiesti langa un om daca tu nu esti fericita,adesea persoane am intampinat si eu, si cu multe regrete in suflet i-am dat papuci, fara imi face o relatie cat de curand.
Parerea mea e sa va vedeti de drum, stiu ca ati este greu sa ai zici ca nu il mai vrei in viata ta din diferite motive, dar incearca faca cu pauza si poate o sa se prinda si el. 5luni nu e mult. Succes!winking

| CorNNeL a răspuns:

Iubrea e o parte din ceea ce ne uneste, iubirea ne face mai buni, spune-i ca nu il mai iubesti sa nu se supere ca de acum inainte vrei sa fiti numai prieteni nu sti mai mult de cat atat, spune-i sa nu sufere ca e foarte dragut si o sasi gaseasca alta mai buna ca tine, desi tie mial de el mai mila sa-ti fie de tine intotdeauna draga mea, putini sunt ca tine care se gandesc la alta si nu la ea insusi, Succes! Imi pare bine daca team putut ajuta!

| igrek a răspuns:

S-a evaporat ceva ce n-a existat niciodata pentru tine. Spune-i ca nu se mai poate si nu poti continua.
Tu n-o sa te simti prost si a 2a zi o sa fie bine si pentru el, si va intelege.

| WildLatte a răspuns:

Hey! Cel mai bine e sa-i spui adevarul si sa-i explici ca nu mai simti nimic pentru el. E mai dureros sa aflii ca cineva sta cu tine din mila, decat sa ti se spuna in fata. Nu cred ca-i o idee buna sa mai continuati asa tu esti nefericta, iar el este mintit si isi face sperante false. Bafta!

| Assasinscreed a răspuns:

Ai putea sa spui ca te-ai gandit mai bine, ca ai analizat lucrurile si nu crezi ca merge nimic intre voi.S-au ca pur si simplu simti nevoia sa fi singura o perioada.Ii poti spune ca nu ar trebui sa se supere si daca tine la tine ar trebui sa iti acepte decizia. Baftawinking