| Mauricel a întrebat:

Heii TPU... De ce nu pot sa maresc actul sexual? Cand incep imi dau drumul... Si abia incep... Exista vreo solutie? Sa maresc mai mult? inafara de medicamentee?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Explicatia este una singura si extrem de simpla, nu ai experienta. Experienta se acumuleaza/dobandeste in timp, la fel ca si capacitatea de a iti controla ejacularea.Pentru a dobandi aceasta experienta este necesara o viata sexuala intensa, activa, continua cu sex aproape zilnic, deoarece procedand doar asa va dispare dorinta continua de sex si va scadea constant excitatie pana in momentul in care sexul va deveni o activitate oarecare. Nu exista solutii miraculoase.Toti barbatii trec prin aceasta situatie, Asa ca nu dispera, incearca de fiecare data sa incerci sa intretii mai multe reprize si vei vedea ca timpul de actiune va creste constant.Succes.

6 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Singura solutie este sa te lasi de masturbare.

| SkyPilot a răspuns:

Asa cum a spus Corbul, lungirea timpului vine cu experienta.
Ai putea incerca sa te masturbezi cu o ora sau doua inainte.
Ai mai putea incerca prezervativele "extended pleasure":
http://www.durex.co.uk/durex-extended-pleasure-condoms-14-pack
Nu te sfatuiesc sa dai direct cu lidocaine pe penis pentru ca vei crea probleme pentru voi amandoi.
Sau, daca fata e intelegatoare, ai putea sa te speli frumusel si mai "dai o tura" cat de repede.

| Suck a răspuns:

Incerarca sa o faci de mai multe ori, al 4-lea numar deja o sa dureze da iti doresti.

| Rainmaker a răspuns:

Exista niste exercitii fizice in acest sens.Mai demult am citit o carte dar am uitat in ce constau cu precizie. Unul dintre exercitii consta in a-ti incorda si relaxa muschii pubieni de mai multe ori pe zi.Astfel, in timp vei putea sa controlezi mult mai bine momentul ejacularii.

| WgStefan a răspuns:

Dai incet, nu ii dai in viteza cand o bagi, fa cu miscari lente si cand simti ca iti vine te opresti cateva secunde si apoi incepi iarwinking

| innascumpika a răspuns:

Prin antrenament. Dupa ce iti dai drumu continui si o sa vezi ca va tine din ce in mai mult