| pcornelia18 a întrebat:

Heii TPU deci imi place de iubitul prietenei mele cele mai bune si el ma place doar ca e ce mai buna si nu vreau sa o ranesc ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| PsychologyCupid a răspuns:

Hey, deci oamenii astia nu stiu nimic. De acord cu principiul "nu te baga in alte relatii" DAR... daca tu stii sigur ca si el te place si nu e doar ameteala, atunci lucrurile sunt altfel.Cat despre faptul ca sa-i spui ei, "NEVER". Imagineaza-ti cum ar fi sa fii cu un baiat sa mearga totul bine, din punctul tau de vedere, sa vina cineva la tine sa-ti spuna "il iubesc pe prietenul tau" :O, ai lua-o la bataie instant. Nu, asta nu trebuie sa afle de la tine, trebuie sa afle de la el. El sa-i spuna, ca te vrea pe tine si ca te place mult de tot si nu vrea sa o insele. Atunci ar fi altfel. Aaaaa si sa-i spuna ca nu l-ai sedus cu nimic, altfel s-ar putea sa iti iei bataie laughing. Chestia e sa nu o inselati. Daca sunteti corecti si faceti totul ca la carte, va fi bine. Mult noroc happy

11 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

Nu strica o prietenie pentru o relatie.Nu ai de unde sa stii cat va tine relatia si daca te vei intelege cu respectivul iubit si plus ca e cea mai buna prietena...prieteni buni gasesti mult mai greu decat iubitihappy

| Bubulin4ik a răspuns:

Pe deo parte poti sa-ti pierzi prietena, pe de alta el te poate minti:S si asta e cel mai rau, baieti mai sunt, pe cind prieteni in ziua de azi nu prea, pastreaza prietenia!:* Bafta!:*

| Azµre a răspuns:

Să stai în banca ta! Doar nu vrei să fii o fufă la urmă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Niciodată nu te bagi în relaţia altora!
Îţi vezi de treaba ta şi găseşte-ţi şi tu alt prieten şi toată lumea-i fericită!
Te pup!

| marianamay a răspuns:

In locul tau nu i-as spune nimic prietenei tale si in ceea ce il priveste pe el m-as rezuma doar la un salut stiind ca ii place lui de mine si are si prietena

| simonafrumoasa a răspuns:

Si ce mai bine te ranesti pe tine? I n fond alegerea este a lui. Si daca este oprietena buna va intelege.

| scooby98 a răspuns:

Vorbiti voi doua ca fetele si explica-i situatia decat sa ii ascunzi eu cred ca va intelege mai bine daca ii explici tu fata in fata big grin

| pcornelia18 explică:

Ea m-i-a furat de multe ori prieteni(iubiti) si nu m-am suparat pe ea deci daca ii i-au si eu o data prietenul soarta pentru ca ea a facut-o de mai multe ori si nu i-am spus nimica

| PsychologyCupid a răspuns (pentru pcornelia18):

Cu multa placere, stiu ce inseamna sa "furi" pe cineva de la un prieten bun. Eu am facut-o din greseala si tot nu am fost privit rau, dar nu imi pare rau.Trebuie sa iti asumi riscuri, sa acorzi sanse, asa trebuie traita viata.

| angel010angel a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa tii in tine, sa nu arati nimanui ce simti. Daca cu adevarat tii la prietena ta nu o sa-i furi prietenul.