| SperantaPierduta a întrebat:

Heiii...cum as putea sa il fac pe fostul meu prieten sa vada ca noii lui "prieteni" fac doar tampenii si au numai aiureli in cap. El nu era asa "smecheras". Stiu ca totusi e sensibil. In vacante sau cand ne mai intalnim imi mai spune ca vrea sa ne impacam. Acum vreo 2-3 saptamana am aflat ca dp ce i-am spus ca nu mai vreau sa fim impreuna era suparat si nu mai vorbea cu nimeni etc. Stiu ca ar trebui sa nu imi mai pese, dar nu pot. Cum as putea sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde daca u mai ai inca sentimente pentru el... daca da atunci incearca sa te impaci cu el si spune-i sincera ta parere despre prietenii lui

daca nu spune-i ca tii la el pentru ca intre voi a fost ceva frumos odata si ii vrei doar binele tocmai de asta il rogi sasi caute noi prieteni deoarece nu este intr-un anturaj potrivit pentru el

succes!

pup

| styles a răspuns:

Vorvesete calm cu el spune-i ca vreti sa ramaneti amici dar nu mai puteti continua fal sa inteleaga ca nu mai puteti continua, dar nu sa vb pe mess sau la telefont cel mai sigur e fata'n fata ca sa vezi ce reactii are.

| Cristina2011 a răspuns:

Pai daca il iubesti de ce nu te impaci cu el? si prietenii lui sunt o escapada pentru el ca sa incerce sa te uite sau sa uite de suferinta.In felul acesta se cree mai superior cu prietenii lui,, smecheri" si mai sigur pe sine (doar cand este cu ei). Incearca sa-i explici ca ei nu ii vor binele, si ca tu te vei impaca cu el numai cu conditia sa nu mai umble cu ei. Daca te iubeste sunt sigura ca va accepta happy Bafta