| cameliaTpU a întrebat:

Heiii TPU
Am avut un prieten si ne-am despartit
El e foarte confuz si nesigur ...motiv pentru care a si ales sa ne despartim
Dupa o perioada in care nu am mai vorbit dupa aceasta intamplare ...si dupa ce a spus ca nu vrea sa mai aiba vreo legatura cu mine (nici macar de prietenie) acum este din nou apropiat ...glumeste din nou ...se comporta exact ca la inceput
Eu il iubesc mult si toti prietenii mei, dar si ai lui o tot tin una si buna ca si el ma iubeste dar ca il retine ceva
Ce credeti ca ar putea sa il retina?
Sau ...credeti ca ar trebui sa actionez eu prima?
Cum credeti ca ar reactiona daca l-as lua de o parte si ia-as spune ca il iubesc sau l-as saruta?
Nu stiu ce sa fac...asteptarea asta pentru a face el primul pas...e agasanta
Nu stiu ce sa fac sa rezolv asts cat mai repede cu putiinta
Sfaturi va rog
Funda love struck

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Daca te-ar fi vrut cu adevarat, acum ati fi fost deja impreuna.
Faptul ca amicii iti spun ca "te iubeste" e IRELEVANT atata timp cat nu ai auzit-o concret de la el.
Una e ce simte, vrea, spune el si alta e gura targului.
Il retine faptul ca nu te vrea suficient de mult sau aproape deloc.
Nu cred ca e cazul sa te agati de el pe strazi, sa sari sa il saruti sau mai stiu eu ce. Te-ai face de ras.

3 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul s-a plictisit de relatie este normal sunteti la varsta la care trebuie sa experimentati cat mai multe cearsafuri!

| R0R0 a răspuns:

Poate a trecut printr-o perioada mai grea a vietii. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii zici ca inca il iubesti si ca ai fii dispusa sa reluati relatia

| Fretus a răspuns:

Spune-i ce simti pentru el, si dupa sarutal da in asa fel incat sa-i sucesti tot in el laughing. Practic daramal ci limba ta sa zic asa :*