| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti, daca as saruta o fata pe care o plac mult cum ar reactiona? si ea ma simpatizeaza dar eu chiar o iubesc.

19 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Placut nu e tot una cu iubit. In fond, incearca sa ii spui ca o placi... poate nu va aprecia gestul tau. Cel mai bine este sa stie ca o placi.

Răspuns utilizator avertizat
| Crisu a răspuns (pentru devil2279):

Stiu ce am spus eu. Dar tu ti-ai citit intrebarea "o fata pe care o plac", dupa care ai spus ca o iubesti. Una e placutul si alta e iubitul.

Răspuns utilizator avertizat
| eu4you a răspuns:

Daca nu cumva mai place si pe altcineva, iti va raspunde la sarut...chiar daca nu te place atat de mult nu va face nimic, dar nu iti va raspunde la sarut.Ca sa o pregatesti de la inceput,poti sa ii dai o replica de genu' :"Acum o sa te sarut,de nu o sa mai stii de tine.Ok?"(merge,crede-ma! Am vazut replica asta intr-un film)Daca zice nu,pleci. Daca zice da, o saruti imediat. Daca nu zice nimic, te apropii incet de buzele ei, si, cand va crede ca faci ceva gresit se va indeparta si va pleca...Succes! Nu e nimic de pierdut! Daca chiar o iubesti nu cred ca iti va sta ceva in cale (chiar daca te respinge).

Răspuns utilizator avertizat
| eu4you a răspuns (pentru devil2279):

Offf,voi baietii astia! Daca tot esti masculul speciei,ce ai vrea, sa te sarute ea prima!? Asta nu s-ar intampla decat la fetele care sunt obsedate (si nici obsesia nu e buna, pentru ca te terorizeaza la un moment dat). Daca nu ai curaj sa o faci, inseamna ca nu te simti pregatit, dupa parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat
| eu4you a răspuns (pentru devil2279):

Nu ai pentru ce! Ma bucur ca te-am ajutat!happy

| eu4you a răspuns:

Si,incpura sa se certe pentru diferenta dintre placut si iubit...astia-s baietii!laughing

Răspuns utilizator avertizat
| aaalexutza a răspuns:

Uuu ar fi foarte dragut daca ai face asta,, si e mai bine pentru ca simti ca te simpatizeaza. poate ea e mai timida de aceea nu are curaj sa iti spuna cv.dar uh find baiat un sarut ar dao pe spate ..si daca ea e genul de fata mai romantica iubirea voastra se va intarii si greu va fi sa va despatiti :*

| Senoritha a răspuns:

Du-te la ea si bagai limba pe gatlaughing. dupa aia vezi daca i`a placuttongue

Răspuns utilizator avertizat
| GreenEyed a răspuns:

Buna! Cred ca pot spune si eu ca sunt intr-o situatie asemanatoare.Ma iubeste dar eu nu stiu ce simt.Probabil nici fata ta nu stie.Un sarut ar putea clarifica totul. Daca se supara, macar ai incercat...dar chiar nu cred ca o sa fie cazul.big grin

Răspuns utilizator avertizat
| GreenEyed a răspuns (pentru devil2279):

Da..sunt fata!:d

| DiaVp a răspuns:

Pur si simplu, fa-o! Spontan; asa se naste un sarut, odata cu el si o relatie(in cele mai multe cazuri), si apoi ii zici c-o placi si nu te-ai putut aptine.Merge si sa te prefaci putin suparat.
Mult noroc!

| Bloodisor a răspuns:

greu de zis laughing si eu sunt cam in aceeasi postura ca si tine