| BadGirl85743 a întrebat:

Heiiiii big hug As vrea sa imi incep viata sexuala cu iubitul meu, dar nu am mai facut-o nici odata pana acum si mie putin frica... cum sa ii spun ca vreau sa folosim przervativ? si dupa ce o sa fac. o sa imi mai vina menstruatia?

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna.
Daca chiar te iubeste te va intelege, va intelege ca e prima data si ca esti putin cam timida si alte sinonime ale cuvantului.

I spui pur si simplu ca folosind prezervativ te simti mult mai ok, mai ''asigurata'' ca sa zic asa.

Lasa totul sa vina de la sine.
Nu pregati neaparat momentul.
Succes.

| Azµre a răspuns:

Câți ani ai domnișoară?

| BadGirl85743 explică (pentru Azµre):

| Azµre a răspuns (pentru BadGirl85743):

Pur și simplu îi spui că vrei cu prezervativ și lubrifiant.

| Cl4x a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa-i spui ca vrei sa folosesti prezervativ, asta e grija lui nu a ta, el trebuie sa se ocupe de asta. Dar daca e putin mai "prostut" ii poti spune direct sau mai in gluma "nu uita balonasele". Cat despre menstruatie, normal ca o sa-ti mai vina. E posibil sa-ti vina mai repede sau mai tarziu. Bafta!

| ordkord a răspuns:

Daca zici ca vrei sa-ti incepi viata sexuala ne e logic ca n-ai mai facut-o niciodata...si ii spui simplu ca vr cu prezervativ pentru ca sa nu ramai insarcinata.