| anonim_4396 a întrebat:

HEIIIIIIII TPUbig grin scuze ca postez aici,,, Am o intrebare Cum pot scapa de cearcane? am incercat sa imi fac program la somn sa dorm bine dar degeaba chiar si in timpul zilei am cearcane straight face si sunt foarte sensibil cu ochii daca stau 5 minute sa ma uit intr-un loc im lacrimeaza ochii imi puteti spune ce problema asi putea avea? si cum sa scap de cearcane?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi bine sa dormi cel putin 8 ore pe noapte. Somnul si alimentatia sanatoasa, bogata in vitamine, sunt foarte importante. Ca sa-ti estompezi un pic cearcanele, spala-te mereu pe fata cu apa cat mai rece si foloseste si un cub de gheata, din cand in cand! Poti sa faci si comprese cu ceai verde, de musetel sau de galbenele. Ar fi bine sa-ti cumperi si o apa termala (cea de la Avene e foarte buna) si, bineinteles, o crema speciala pentru zona din jurul ochilor. Da si o cautare pe google: "cearcane tratamente" (vei gasi multe informatii utile)! Succes! Numai bine!

P. S. S-ar putea sa ai si probleme cu ochii. Ar trebui sa te consulte un oftalmolog.

| SperanteSpulberate a răspuns:

Nu mai sta mult in fata calculatorului, si daca vrei sa le acoperi, pudra sau mergi la farmacie si ceri ceva creme, sau iti pui castraveti sub sau pe ochi! Sper ca te-am ajutat!
Bafta si Craciun Fericit!

| Christina a răspuns:

Incearca fondul de ten, dormi mai mult, adopta o alimentatie sanatoasa, puneti felii de castraveti pe ochii, foloseste creme anti cearcan.