| WorldFullOfShit a întrebat:

Helău TPU. Oke',îmi place de un băiat,dar problema e că el mă ține în friendzone sad și ce e și mai de kk-t e că mi-a spus că-i place de una, îl cunosc bine și știu că atunci când îi spune cuiva de cine îi place e hotărât.Aș vrea să se răzgândească, și cum eu sunt o morcovistă și nu-i pot spune... Ce ar trebui să fac ca să se răzgândească? Presupun că...dau fundă? Nuj, e prima mea întrebare happy

Răspuns Câştigător
| Anonimastilata a răspuns:

Pai tongue e complicata treaba cu friendzone,asa ca fii atenta,iti spun din propria experienta:
Trebuie sa te apropii mai mult de el (metaforic vorbind) si sa deveniti prieteni mai buni, astfel incat el sase poata deschida in fata ta legat de orice. Daca lui ii place de altcineva,eu zic sa il ajuti, nu sa te impotrivesti (pentru ca daca faci asta il pierzi si ca amic,adica de tot). Spune-i sa iasa cu fata aia,o data,sa vada cum merge. Este posibil ca dupaceea el sa se razgandesca, sau ea sa se descopere ca ea nu il place (nu stiu, e posibil, nu sigur). Daca se intampla opusul la ceea ce banuiesc eu, si se cupleaza, eu zic sa cauti pe altul, caci e muult mai bine sa alerge un baiat dupa tine decat tu dupa unul laughing Acum sincer, nu ai prefera pe cineva care sa te placa, decat cineva care nici nu se uita la tine? (stiu e greu la inceput sa intelegi, dar mai devreme sau mai tarziu imi vei da dreptate)

| WorldFullOfShit explică (pentru Anonimastilata):

GOD. Câtă dreptate ai, frend. Am să văd ce mai pot face în legătură cu el, si dacă E o cauză pierdută... încerc varianta 2. Thank u!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Am sasi spun direct,noi baieti punem accent pe fizic cand placem o fata la fizic facem orice ca sa o avem, chiar tu spui ca e hotarat, adevarul e ca nu te place la fizic, vorbeste cu tine ca o amica, o surioara la care se descarca, cu cineva trebuie sa comunice si el sa nu se plictiseasca, daca tu i spui te plac el va intelege ceva de genul ea vrea o relatie eu credeam ca e surioara mea si putet deveni 2 straini, dar macar poti incerca sa vorbesti cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flirteaza cu el. happy

| WorldFullOfShit explică (pentru anonim_4396):

Mi-e super rușine, numai când citii asta mă înroșii rolling on the floor)

| anonim_4396 a răspuns (pentru WorldFullOfShit):

Atunci ramai confidenta lui.laughing

| WorldFullOfShit explică (pentru anonim_4396):

Păi da cum să no. happy Nu-i mai bini' așhe.

| Voidwithin a răspuns:

Spune-i si daca te baga in friendzone macar ai incercat si esti cu inima impacata. E mai bine decat iti para rau mai tarziu. Daca nu e sa fie nu va fi si gata; next!