| anonim_4396 a întrebat:

Hello!happy deci intr-o dimi am fost la o cafea cu un vecin, unde l-am vazut pe fostul` si stiu sigur ca si el m-a vazut.intrebarea este urmatoarea:oare de ce nu m-a salutat,el care spunea la despartire ca vrea sa ramanem amici si bla, bla, oare sa fi fost gelos?hee hee mersi

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate a zis ca nu are rost sa mai intre in vorba cu tine, daca era gelos se baga intre voi cu vorbe grele sau cu mistocareala.

| ch0c0latemix a răspuns (pentru mgtow):

Nu prea e genul acesta, putea sa zica un "buna" ca nu patea nimiclaughing

| GoguSteriade a răspuns:

Sau poate a evitat sa te salute ca sa nu te ia apoi vecinul la intrebari. Gandeste-te mai degraba ca ti-a facut un serviciu ignorandu-te, fara sa te puna intr-o postura proasta - probabil s-a gandit ca respectivul e noul tau prieten si nimanui nu ii place ca partenerul sa fie salutat de cine stie cine.

| Nordic a răspuns:

Aproape la orice despărţire apare replica "rămânem prieteni..." Da, da...cum să nu. Doar nu ai vrea să zică: "nici pe dracu nu vreau să te mai văd". Asta cu "rămânem prieteni" e o mică vrăjeală. Nu vei vedea nici odată pe acea persoană ca pe un simplu prieten. Îţi vei aminti mereu ce a fost între voi.

| AriannaAri a răspuns:

S-ar putea sa fi fost gelos atata timp cat te-a vazut cu altul, cred ca orice persoana ar fi geloasa in acest caz.

| BrokenInside a răspuns:

Daca el a vrut sa se desparta de tine atunci a zis sa ramaneti prieteni ca sa nu te raneasca, dar el de fapt nu poate ramane prieten cu tine, si gelozia nu ajuta -.-