| AndreeLili24 a întrebat:

Hello, m-am gandit sa imi expun problema aici cu voi,pentru ca de fiecare data m-au ajutat răspunsurile de la voi.
Pe scurt, sunt de cativa ani cu un baiat, ne-am mutat impreuna dupa un an si ceva de relatie, la inceput faceam dragoste/ sex (cum vreti sa numiti acesta actiune) aproape in fiecare zi,era o chestie pasionala, excitantă, etc. Acum,dupa ceva timp, eu ca fata incerc sa ma îmbrac mai provocator, am grija de mine si consider ca arat destul de bine, dar el nu mai face nicio mișcare. Adica erecție exista, dar el nu trece la actiune ca sa zic asa si in putinele momente cand trece imi zice ca il excit de fiecare data... dar nu prea se vede. Trebuie sa recunosc ca sunt genul acela de fata stresanta care sta pe capul omului, care cere afecțiune mereu si care necesita implicare si poate, nu stiu, ma gandesc ca s-a plictisit de mine. Mentionez ca ne petrecem aproape tot timpul impreuna, imi zice mereu ca ma iubeste si ca sunt cea mai frumoasa, are mereu grija de mine si de dorintele mele, dar cand vine vb de partea asta nu stiu ce are, sunt putin in deruta. Poate ma ajutati voi cu un sfat. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Hypefox a răspuns:

Noi femeile avem puterea sa ne dam atat de multe filme încât nici nu-ți dai seama.
Deci, daca zici ca pe partea sentimentala tot este bine, nu exista nici o problema. In legatura pe plan sexual, nu ii mai da ce vrea timp de cateva zile bune, o săptămână, asa poate ii vine pofta si te rupe inapoi ca la inceput vreo 2-3 ore rolling on the floor.
Daca ii dati in fiecare zi, devine monotonie chiar si pe planul asta. Sexul se face o data si bine, nu de 100 de ori in fiecare zi. Degeaba mult si nu-i de calitate.
Mai stati si impreuna, nu e destul ca va vedeti zi de zi si dormiți in acelasi pat si faceți tot împreună, mai vrei si mai multa atenție de atata?
Fiecare iubește diferit si daca la tine tot se rezuma prin atenție ceva nu este okay acolo. Esti pasiv posesiva, lasă-i libertate. Nu conteaza ca stati impreuna, fiecare aveți si vieti separate. Caci nu el respira pentru tine sau tu pentru el.
Atenția într-un cuplu in care deja v-ați mutat împreună, nu o sa mai fie chiar asa. O sa fie in patul in care dormiți, sexual, si grija unul fata de celalat, faptul ca sunteți unul lângă celalat orice ar fi. Nu poți mereu fi pupacios si sa te ia sa te suie pe tavan ca vrei atentie.
Si ce mai dorești o data ce te-ai mutat asa degrabă cu acesta. Daca mai așteptai, era altceva, caci vi se mai facea dor unul de altul, mai ales cand nu stați împreună, si totul se simte mai diferit, va doriți unul pe altul si tot asa. Acum dorinta aia dispare caci va vedeti non stop. Dorinta poate sa mai apara doar sexual doar atunci cand tu ca femeie te reții sa mai faci sex cu el. Ia nu-i mai da ceva si sa vezi ca isi pune semne de intrebare. Poate se schimba fata de tine. La un bărbat cand ii dai mereu tot ce vrea, se plictiseste imediat. Il intereseaza misterul, il atrage. In cazul vostru se duce de tot, asa ca sexual e unica varianta să-l faci.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ține la tine, dar s-a stins pasiunea. Nu mai exista acea atractie fizica de la inceput. Chiar ma aventurez in a spune ca in orice relatie se intampla asta. Mai poate fi vreodata ca la inceput? Se poate reaprinde pasiunea? Nu cred.

| Crackman a răspuns:

Vorbeste cum vb cu noi la el si vezi de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

N-am idee cum sună asta, dar pare că ai descris exact ce vreau de la o femeie

Sincer mi se pare foarte ciudat pentru că eu sunt exact la polul opus, mi-aș dori așa ceva și aș trece întotdeauna la acțiune

Mă gândesc la posibilitatea să existe altinceva în viața lui sau poate nu se mai simte la fel de atras de tine, poate nu e ceva legat de fizic ci poate din punct de vedere emoțional

Un lucru e cert, ceva nu funcționează din moment ce nu poți comunica cu el despre asta și să înțelegi și tu ce se întâmplă

| geo69 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa ii dai mai multa libertate si asta s-ar traduce in cazul tau sa nu fi obsesiv de posesiva. De plictisit, nu s-a plictisit dar probabil ca il sufoci cumva cu afectiunea ta. Una din solutii ar fi sa discutati voi doi despre aceasta situatie, sa ii spui ce te macina, sau daca nici asa nu da rezultate, incercati terapia de cuplu. Acolo poate veti gasi raspuns la ce te macina.