| Alesandruuuu a întrebat:

Hello TPU!
Am 16 ani si 2 intrebari cu care sper sa ma ajutati.
1) Penisul meu erect are ~16 cm. Credeti ca este suficient?
2) Daca as merge la farmacie mi-ar da vanzatoarea prezervative? Sa fiu sincer cred ca mi-ar si fi rusine. Ce alte modalitati sunt?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

1) Penisul meu erect are ~16 cm. Credeti ca este suficient?
Raspunsul este bineinteles ca DA asa cum reiese din studiul :
MARIMEA PENISULUI IDEAL, AGREAT DE FEMEI :
In cadrul unui EXPERIMENT realizat de catre Dr. Nicole Prause s-a determinat marimea IDEALA a penisului care poate fi dorit si agreat de majoritatea femeilor care îsi doresc alaturi un barbat suficient de bine dotat.
,, In vederea realizarii acestui experiment, Doctor Nicole Prause a folosit modele 3D de penisuri în erecție de diferite dimensiuni, modelele folosite erau cât mai reale spre deosebire de alte studii unde au fost folosite modele de penisuri în stare flască sau desene 2D.
Din 100 de modele create, Dr. Nicole Prause și colaboratorii ei, pentru experiment au ales 33 modele de penisuri pe care le-au considerat cel mai des întâlnite. Cel mai mic model de penis a avut puțin peste 10 cm lungime iar cel mai mare aproape 23 cm.
La studiu au participat 75 de femei de diferite vârste, care au fost rugate ca fiecare să aleagă dintr-un coș 2 penisuri pe care și le-ar dori la un partener :
-- un penis pentru un one night stand,
-- si alt penis care sa fie al bărbatului cu care ar dori să aibă o relație de lungă durată.
La terminarea studiului, a reiesit ca femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este faptul că cele mai mari penisuri au fost alese doar pentru... un one night stand.
Pe baza experimentului s-a la concluzia conform careia : „Un penis mare are riscul de a cauza durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc insa numai în cazul unui one night stand.", spune Dr.Prause.
http://unica.md/marimea-ideala-penisului-potrivit-femeilor/
2.) Daca as merge la farmacie mi-ar da vanzatoarea prezervative?
In orice farmacie, prezervativele sunt vandute oricui, indiferent de varsta si fara sa o intereseze pe farmacista ce vei face cu ele.
In caz contrar prezervativele se cumpera din supermarket unde le iei de pe raft, le pui printre celelalte produse cumparate si la casa le platesti fara ca cineva sa-ti puna vreo intrebatre. Sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativele se cumpara dupa Circumferinta (GROSIMEA) penisului, nu dupa lungimea lui!
Prezervativele vin standard, cu 20cm lungime.

Tu ai nevoie sa cumperi prezerative de o anumita masura, dupa grosimea penisului tau. Ca atare, te sfatuiesc sa cumperi cateva masuri, daca nu stii cat este de gros penisul si sa le probezi acasa, cand este erect.

Prezervativul corect pus, trebuie sa intre foarte greu pe penis, si trebuie sa stea foarte intins, fara cute, precum pielita salamului, pe salam.

Un prezervativ mare (larg) se va rupe la sex, pentru ca, fiind larg se rascuceste pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.

https://www.thepoc.ro/......rvativele/

| mihai69 a răspuns:

1. desigur; ba chiar ar putea fi prea mare pentru unele femei.
2. bineînțeles că îți vinde. Dacă nu vrei să interacționezi direct cu o vânzătoare, mergi la autoservire (supermarket).

| Emilian65 a răspuns:

Da la ambele intrebari.

| Sofer a răspuns:

1. E suficient
2. Da. Cred ca iti da, daca nu cumperi de la un magazin de la raft prezervative.

| Donsavas a răspuns:

Nu e nimic anormal în a te proteja. Cere prezervative fără nicio problemă.
Penisul este la o dimensiune f bună.
Cat despre prezervative, se pot lua si din hypermarket sau se comanda online. Mai bine mergi la un sexshop. Găsești sigur si oamenii de acolo sunt obișnuiți cu asa clienti.

| PopaCristian a răspuns:

1.)16 cm e suficient, chiar ideal. 2. ) Evident ca vei fi servit la farmacie, dar poti comanda de la un sexshop, on-line sau telefonic. La comanda telefonica poti cere si indicatii sau sfaturi. Livrarea se face prin curier sau posta, iar daca vrei ca pachetul sa nu ajunga acasa latine poti cere ca ridicarea coletului sa fie de la sediul local al firmei de curierat sau la oficiul postal. Anonimatul este garantat.