| rekinu94 a întrebat:

Ce as putea face sa imi mentin penisul erect cat mai mult timp?
Dupa primul numar trebuie neaparat o pauza ca sa ramana erect?
Este o problema daca nu ramane erect dupa primul numar? sau asa este normal sa moara dupa primul numar urmand o pauza?
Va rog nu va bateti joc si ajutati-ma, multumesc?!

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Fa dragoste numai cu femei pe care le iubesti.
2. Da, de obicei, brabatii au nevoie de o mica pauza dupa ejaculare inate de a obtine o noua erectie. In functie de varsta, experienta, durata abstinentei anterioare, intensitatea orgasmului, aceasta pauza poate dura intre 10 minute si doua ore.
3. Nu este nici o problema, e normal sa existe o pauza. De altfel, nici o femeie nu isi va dori, imediat dupa un act sexual reusit, sa continue. Va avea nevoie si ea de o apuza de refacere dupa orgasm.

| rekinu94 explică (pentru Brigaela):

Am 21 de ani.
si da dupa primul numar nu sa mai sculat...
nu ma simteam excitat chiar daca ea ma saruta etc.
recunosc la primul numar am fost mort de excitat.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Nu conteaza ca stai la casa ca stai la bloc conteaza ca inainte sa faci sex sa bei 2L le vin rosu inainte cu o ora.

| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul iti va sta in stare erecta mai mult timp (chiar cateva zeci de minute) doar dupa ce vei acumula experienta, vei intretine sex cu o partenera unica si nu te vei mai excita intens doar gandindu-te la sex. Dupa ce se produce ejacularea, se poate afirma ca aproape tuturor barbatilor penisul li se inmoaie sau devine chiar flasc pentru o scurta/variabila perioada de timp.De regula intre reprizele unei partide de sex organismul are nevoie de un anumit timp de refacere si aceasta pauza devine cu atat mai lunga cu cat relatia este mai veche sau cu cat varsta barbatului este mai mare. In multe cazuri mai ales cand relatia este mai veche, readucerea la "viata" a madularului necesita un ajutor din partea partenerei. In concluzie se poate spune ca si in cazul tinerilor foarte virili aflati la inceputul vietii sexuale ""este normal ca penisul sa moara dupa primul numar si sa urmeze o pauza"". Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Este normal ca dupa un act sexual reusit, penisul sa intre intr-o pauza pentru a se pregati pentru urmatorul numar.

| rekinu94 explică:

Voi ce ati face in legatura cu asta?
daca ati fi in locul meu?