| FlyingSoul a întrebat:

Hello TPU! Am o mica sau mare problema. Nu o stiu categorisi. Eu iubesc o fata. Numa k ea nu prea ma inghite. Am incarcat sa o cuceresc in mai multe moduri (cum ar fi poezii) dar nu au dat roade, cu toate ca este o fire usor romantica. Ma puteti ajuta cu cateva idei? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Amidepsi a răspuns:

Nu incerca sa urci toate treptele dintr-un pas ca o sa cazi in nasuc. Daca tu chiar o iubesti atunci nu te superi sa ai niste rabdare.
Daca vrei sa te iubeasca trebuie sa te placa mai intai. Poti incepe prin a te infiltra in gasca ei.Astfel o sa petreci mai mult timp cu ea fara sa isi dea seama(poate ai speriat-o cu incercarile tale putin prea evidente de a o cuceri, scuze). Apoi aminteste-ti ca lumea nu se invarte in jurul ei. Vorbeste si cu alte fete.Ea nu o sa se apropie de tine decat dupa ce vede ca ai trecut peste "obsesia" ta.Ba mai mult,n-o sa fie prea dragut sa te vada cu concurenta.Putin ciudat, asa functioneaza mintea noastra.Daca tu te oferi pe tava noi traim si fara tine. Daca ai si tu mandria ta, atunci meriti efortul.
Tu doar incearca sa fi cat mai relaxat in preajma ei. Daca simti ca te apuca febra numara pana la 10 sau da-ti un pumn in stomac,alegerea tawinking.
O, si data viitoare cand mai faci pe Romeo, asigura-te ca pastrezi anonimatul(asta iti creste sansele cu vreo 30%)Bafta!

PS:Asigura-te ca tipa merita, nu mai sunt multi baieti sensibili ca tine.N-ar fi prea dragut sa te ia una care nu te merita...PACE!

2 răspunsuri:
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Daca nu te inghite...sa te sugabig grin

| Ramonna18 a răspuns:

Daca ea nu te iubeste sau nici macar nu te place, degeaba incerci...