| Jojo_2758 a întrebat:

Help! Deci:eu iubesc un baiat dar nu stiu exact ce simte el pentru minecrying sunt confuza! ieri seara a venit afara si s-a asezat pe banca in fata mea si le-a zis prietenelor mele sa stea cu fundul pe banca nu cu picioarele si ele au inceput sa rada zicand ca stau pe banca cu fundul(adica pe spatarul bancii)ca sa zic asa... dupa aia tata ma cheama pana il casa ca sa imi dea bani sa ma duc pana la magazin...cand dau sa urc scarile ma impiedic si el zice:"incet ca nu vreau sa te pierd!"eu nu il bag in seama si rad fara sa ma vada. Apoi cand cobor joc ma intreaba:"le invitam si pe ele la nunta?" si eu "cee?" si dupa am inceput sa radem toti eu mi-am luat una din prietene si am mers la magazin cand ne-am intors el statea inca pe banca si ne astepta:d am urcat sus ca sa duc produsele si initial le-am zis pa ca nu stiam daca mai ies afara (era ora 22) si totusi cand am iesit el plecacrying (trebuie sa zic ca tot timpul cand il vad sau vorbesc cu el nu ma pot abtine sa nu zambesc). Asta a fost aseara.Azi nu m-a bagat in seama deloc.sad doar cand l-am salutat eu o data mi-a raspuns. Ce sa cred? ma place sa doar isi bate joc? Eu m-am indragostit de ellove struck Trebuie sa precizez ca a mai facut o data la fel(s-a purtat foerte frumos cu mine 2 zile apoi nu ma baga in seama)

7 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io cred ca te place dar crede ca tuh nu il placi pentru ca il ignori si razi de el.

| Visecolorate a răspuns:

Sunt 2 variante. Prima ar fi sa se joace. Si aici e explicabil de ce ieri te'a bagat in seama si azi nu.
A 2a? Sa te placa. Si sa se fi simtit aiurea ieri cand ti'a spus ce simte (si tu ai ras). Pentru ca daca te place crede; ma ca nu i'a fost usor sa spuna ce simte. Vezi cum se mai comporta in preajma celorlati, in preajma ta. Bafta!

| alexutza1183 a răspuns:

Din gesturile pe care le face cred ca te place,dar ii este rusine sa iti spuna...te face sa vezi tu asta din felul in care se comporta cu tine,daca spui ca te-ai indragostit de el arata-i acest lucru, iar daca nu face el primul pas...fa-l tu, incercare moarte n-are (vorba aceea) succes!

| Jojo_2758 explică:

Azi cand l-am intrebat daca s-a suparat a zis ca el doar a glumitsad deci ma place sau nu? ca tot nu m-a lamurit...ce vrea sa spuna?

| malina1922 a răspuns:

Poate şi el te placea dar când a văzut că razi de el a zis poate că nu are şanse la tine. mai încearca să vb cu el dar să nu râzi de el sau ceva. şi aşa îşi recâştigă reîncrederea în tine. happy

| WaitingForYou a răspuns:

Poate ii e rusine sa recunoasca. Sau e genul care face panarama si nu ia in serios ce spune. Fii mai atenta la comportamentul lui, la ce semne iti da, incearca sa il "tragi de limba" in asa fel incat sa nu-si dea seama.