| Raducuuu11 a întrebat:

HELP PLS, Îmi place de o fata, de o luna și nu pot sa mi-o scot din cap. Tot timpul ma gândesc la ea orice as face. Nu i-am zis pana acum ca o plac, dar din gesturi e posibil sa își fi dat seama măcar puțin. CE SA FAC? Sa ma duc la ea sa-i spun ca o plac?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca nu esti curajos sa ii spui...
Mergi cu o floare si cu o vorba buna ai sa o cuceresti.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste-i urgent, inainte sa ti-o ia altul!
Din gesturi nu se poate interpreta nimic...ca si un obsedat poate sa-i arate ca este interesat de ea, dar daca vrei iti place de ea, mergi si spune-i!
Gesturile nu fac sens pana nu se spune adevarul!
Vorbeste cu fata aia, spune-i ce simti pentru ea, spune-i orice... ca din gesturi nu se intelege nimic si de multe ori chiar se creaza confuzie.

| Kiran a răspuns:

Majoritatea fetelor stiu cand cineva le place sau nu. dar unele dintre el asteapta sa fii asemenea unui "cavaler medieval". ii oferi atentie, etc. nu e tocmai bine sa ii spui ca o placi daca ea place pe altcineva. gen daca accepta o sa fii o optiune si nu prima varianta.
Iti sugerez (pana la urma faci cum doresti, e strict alegerea ta) sa aflii cate ceva de respectiva persoana. demonstreaza-i ei ca esti special fata de restul, ai ceva al tau ce nu o sa mai existe probabil la altcineva. uneori chestia asta merge. alteori nu, dar iti cresc "sansele". Apropo, creeaza si un dialog cand vrei sa ii spui ca o placi. e super plictisitor sa iti zica cineva o simpla propozitie ca este timpul sa fiti impreuna si daca ar accepta

| Bianca638Bia a răspuns:

Heyyy! Te înțeleg perfect! Și eu am aceeași problema, am 13 ani și îmi place de un băiat rău de tot, dar îmi e Rușine sa o fac. Dar ca sfat pentru tine, ai putea sa îi scrii cv de genu" buna, ai vrea sa ieșim la un suc, parc etc", și vezi ca îți spune, și încearcă sa faci asta in mod repetata pana la următorul nivel. Cred ca așa o sa fac și eu…?‍? ️