| Liebe a întrebat:

broken heart(((((((((((((((((((((((((((((((((((HELP!crying(crying( tocmai m-am despartit de prietenul meu pe care il iubeam foarte mult si inca il iubesc dar adevarul e ca eu nu am vrut sa ma despart de el si nici el de mine dar a trebuit si acum stati sa va spun de ce:
Deci mie imi placea mult de baiatul asta insa toate prietenele imi spuneau ca e un mare "Bou", un vagabond care nu stie sa iubeasca ei bine eu nu le-am crezut si m-am combinat cu el. in primele zile era totul super ok dar apoi am auzit de la pr lui cei mai bun ce spune el despre mine:"eu sunt cu asta doar asa...nici nu-mi pasa de ea" ca el pusese un pariu cu pr sai ca o sa fie cu cineva in mai putin de o saptamana si cand a auzit ca mie imi place de el "gta o sa fiu cu ea" desi am auzit eu nu am crezut pentru ca eram oaraba de iubire pana mi-am dat seama ca nu e cine credeam eu ca el adica se dadea la alte fete de fata cu mine se comporta urat cu mine, eram practic proasta lui pana m-am enervat si i-am spus GATA, si m-am despartit de el da am vazut ca pe el il doare undeva de mine si eu nu stiu ce sa mai faccrying am inceput sa ma tai si sa ma "baricadez" in casa tot imi doresc sa mor pentru ca sunt o proasta si am fost folosita in asemenea hal! Ce sa fac? Va rog ajutati-macrying((

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Sa tii capul sus si sa nu suferi pentru unul ca el.Incearca sa treci peste, nu te meritawinking O sa gasesti intr-o buna zi pe cineva pe placul tau.Un mic sfat:cand iti cauti un iubit, incearca swi tu ca perioada de flirt sa fie mai lunga daca tot pui atata suflet ca sa fii sigura ca nu o sa mai suferiwinking

11 răspunsuri:
| Mihaela111 a răspuns:

Stai linistita draga nu esti nici prima nici ultima fata care pateste asta.Presupun ca nu ai mai mult de 16 ani deci gandeste-te ca ai tot timpul din lume sa cunosti alti baieti( pe viitor nu pune atat de mult suflet intr-o relatie daca nu es ti sigura de baiatul de langa tine). Bafta la agatatwinking

| BestMusiKLoveMusiK a răspuns:

Salut! Eu iti sugerez sa-l uiti. Adica.sa fim seriosi, baietii sunt in lumea-ntreaga! Bafta!

| Bettw a răspuns:

Hey fatoo capu sus viata merge mai departe ca bune sh rele. estidoar un copil nu-ti fa viata mai grea ca ganduri din astea.
hoo st lini intr-o zi o sa intalnestiun baiat mooolth mai frumos si care s tina l tine ca adv. si nu la mijthooo bafta. te pup.
TooRry.:X

| ostea a răspuns:

Ceea ce ai trait nu este tocmai prea placut, imi pot imagina cum te simti dar asa a fost sa fie, tu ai ales asta si nu te mira DE CE patesti asa.

Fii RESPONSABILA de situatiile in care te avanti, uneori.

Ce poti sa faci? ACCEPTA situatia prin care ai trecut si consider-o ca fiind o INVATATURA pentru tine; Viata merge inainte, capu sus, nu merita sa plangi pentru el, nu merita sa plangi si sa suferi pentru nimeni...
Acum iti pare in neclar, totul, esti confuza in privinta vietii tale si este ceva normal;

Lasa timpul sa treaca si ACCEPTA;

Daca vrei sa te descarci, oricand, poti sa imi lasi mesaj si eu o sa te ascult; dar TOTUL depinde de TINE.

Numai bine.

OCUPA-TI TIMPUL si o sa vezi ca nu o sa te mai gandesti asa de mult la el, durerea nu mai este asa de mare.

| Miiiiiiiih a răspuns:

Pnm adica daca te folosea dctrebuia sa mai fi cu el? Si zisashi ca nici el nu voia sa se desparta de tine da pe urma ca cica il duru undeva cand ii zisashi. Adk baiatu e indiferent deci poate chiar nu simtea nimic pentru tine. Si nu mai ascultha de prietenele lui pentru ca ele poate vor sa te desparta de el.
Poate si lor le'o placea de el. Da cel mai bine ar fi ca u sa il suni si sa vb cu el. Sa hotarati ceva. love struck Acum trebuie sa fie totul pe fata.
fundita?

| oNaDy a răspuns:

Ar trebui sa incetezi sa te mai tai sau sa iti doresti sam mori. oricum daca tu chiar il vrei inapoi si el nu e suparat pe tine mai poti incerca...si daca tot la fel se va comporta tebuie sa renunti la el.
P.S: NU ii mai ascultat pe prieteni lui ca sunt niste javre happy

| Stefy200 a răspuns:

Nu mai plange!winkingNu te merita! Si mie mi s-a intamplat la fel: deci:
el se droga dar eu nu stiam si am aflat de la prietenul iubitului(fostul)meu.Si am inceput sa plang pentru ca ma durea sufletul de el.(trebuia sa moara de la droguri dar a fost salvat).Si cand plangeam el a venit la mine si mi-a spus sa nu mai plang caci mai este o sansa ca el sa traiasca.Atunci m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.Eu am spus da si nu am mai plans.Asaa...totul bine si frumos imi spunea ca ma iubeste, ca nu ma va parasi, ca si-ar da si viata pentru mine; si tot asa.Il iubeam asa de mult incatat daca nu-l vedeam o zi, innebuneam.Dar la un moment dat multi copii mi-au spus ca el nu mai vrea sa fie cu mine.Nu am crezut-o.Dar cand l-am intrebat mi-a zis ca e adevarat si ca el s-a plictisit si nu ma mai place.Am trecut cu chiu cu vai peste moment iar peste vreo 2 saptamani dupa ce ne-am despartit, l-am intrebat mai mult retoric daca ma folosea.Si el zice:partial,ok mai mult,ok, da, te foloseam! Asta pentru mine a fost ca o palama...Deci te inteleg! Si eu sufar pentru el si inca il iubesc dar il doare in cur! M-a mintit si am decis cu nu voi mai crede declaratii de **** vreodata de la un baiat doar peste vreo 7 ani.big grin(intre noi fie vorba am 11 ani.)Deci, in concluzie:te inteleg si el nu merita sa plangi pentru el!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, tie nu iti e dor de el ci de cine credeai ca e.
In al doilea rand, ia capu sus! Ce atata stres, pariu ca nu aveti mai mult de 16 ani.
Nu s-a sfarsit lumea si ai viata inainte.
Acum ca te'ai aruncat cu capu inainte a fost gresit, dar e o lectie pe care trebuie sa o inveti si sa nu o mai repeti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff...nasoala situatie.Cum ai spus si tu, baiatul ala si-a batut joc de tine, ai fost doar un joc pentru el si ar trebui sa-l urasti pentru ce ti-a facut.Nu trebuie sa suferi pentru el nu te-a meritat, asa cum nu merita nici lacrimile tale.Trebuie sa-l uiti! Mai e putin si incepe scoala, deci o sa poti sa-ti ocupi timpul invatand, si asa nu o sa te mai gandesti la el.Fa orice altceva decat sa stai cu gandul la el si sa suferi. Spune-ti mereu''NU MERITA''

| ROTOXER a răspuns:

1. Nu te mai taia...
2. Du-te si vorbeste cu el calm si rezolvati

Bafta

| MadalinaLiciupiciu a răspuns:

Mai. nu mai face din astea. baieti gasesti pe metru patrat. gandeste-te inca esti mica(cred). lasa.i naibii.