| Dilibache a întrebat:

Help TPU.
Imi place de o fata si imi este rusine sa ii dau mesaj adica nu ca imi e rusine dar nu stiu cum as putea sa abordez o conversație pe Instagram. Ma ajutati cu sfaturi va rog? Adica ceva mai mult de ce faci.

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Nu cunoastem ce gen de fata este (desi Instagram. putem banui), ti-as sugera sa deschizi conversatia cu ceva "socant" menit sa`i capteze atentia si sa te scoata din multimea de 1000 alti fraieri, pardon, frati care incearca sa faca la fel vorbind despre chestii banale, gen copaci ( El Oh El ). Deschide conversatia cu ceva menit sa o deranjeze teribil. Are pisica? Spune`i ca i`ai calcat`o din greseala! Are nasul mare? Intreab`o daca s-a gandit sa-l schimbe. Mda, este o mare sansa sa pari un dobitoc si sa-ti iei ignore, insa daca o intorci la punctul potrivit spunandu`i ca de fapt iti placea de ea si nu stiai cum sa intri in vorba, daca este o fata "desteapta" va rade si vei putea continua sa discuti cu ea. Daca insa devii "acel dobitoc care mi-a spus ca am parul murdar in poza X", atunci nu o vrei si ar fi ideal sa-ti cauti alta mai intelegatoare.

| Dilibache explică (pentru WaterDrop):

Mersi frate apreciez ca ma ajuta lumea pe net

| gothicbat a răspuns:

Caută printre pozele ei una interesantă, apoi dă-i mesaj cu subiectul poza respectivă. De ex. dacă fata are o poză, nu știu, cățărată într-un copac, tu inițiază conversația pornind de la acel copac și începe să discuți copacul, gen trunchiul, coloritul frunzelor, nuanțele, forma crengilor etc.
Apoi găsești tu alte subiecte de discuție.
Hai că te descurci tu, că ești băiat mare. Baftă!

| Dilibache explică (pentru gothicbat):

Multumesc de ajutor

| Dilibache explică:

Baieti am vorbit azi cu ea Mersi de ajutor