| FaraNume1245 a întrebat:

Cum as putea mentine o conversatie cu o fata care imi place? De exemplu, ce subiecte sa abordez?

5 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti gasesti ceva in comun cu ea..adica o intrebi ce gen de filme ii plac.ce gen de muzica asculta, mancarea preferata, locul preferat. Dupa asta o sa va gasiti sigur macar un subiect de discutie happy

| syd2 a răspuns:

Buna
Buna ai putea sa abordezi subiecte pe care ea le place sa discuti despre muzica ei preferata, despre seriale filme (animeuri daca e cazul ) si mult altele, iar poate inteligenta si nu e una simpla atunci ai putea vorbi despre politica, diferite subiecte filosofice, literatura... sau in cel mai rau caz puteti vorbi despre scoala, sau chiar sa va povestiti diferite intamplari din viata dvs.
Sper ca ti-am fost de folos. Infante Defunte.

| L1feDRAIN a răspuns:

Ceea ce va place la ambii sau doar ei.
ceva ce o face fericita, lucrurile de care este pasionata si nu o plictisesc. Lucruri care ii ridica buna dispozitie.

Sper ca te-am ajutat, pa.

| WarriorCat a răspuns:

Daca aveti lucruri comune preferate, vorbiti despre ele.

| AlexandraMR11 a răspuns:

Intreab-o de chestiile care ii plac si apoi discuta pe baza lor sau ai putea sa ii dai o melodie si sa o intrebi daca ii place, iar apoi sa o intrebi ce genuri de muzica ii plac ei. Poti sa o intrebi ce planuri are pentru viitor sau chestii d'astea, nu stiu.