| Beiiibiiii a întrebat:

Hey all! :) Acum cateva zile am pus o intrebare [ http://www.TPU.ro/......m-plang_1/ ]. Respectivu` baiat acum cand il vad cu iubita prin curtea scolii, ma vede si el. Eo nu prea ma uit la el. dar pe el il vad ca sta cu fata aia pe banca si sta si se uita ca prostu la mine. Din cate am inteles s-a despartit de iubita lui pentru ca i-ar fi spus ca numai la mine se uita si atunci cand mi-a zis servus nu i-am raspuns [s-a intamplat odata], a fost bosumflat toata ziua si nu prea a stat cu fata aceea. Ce ar trebui sa fac?;;) Sa ma impac cu el? Sa vorbesc cu el? Help :o3 [funditsala raspunsul care m-a ajutat cel mia mult ]

Răspuns Câştigător
| MissL a răspuns:

Nu e necesar sa mergi tu la el, dar flirteaza cu el, vine el singurbatting eyelashes e mai bine sa-l vezi pe el cu vine la tine "in genunchi" toti se intorc pana la urma cand nu le convine situatia. :d

3 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Inainte de toate ar trebui sa discuti cu el,sa vezi daca el inca tine la tine sau daca chiar are o relatie"serioasa" cu fata respectiva sau daca iti este greu sa vb cu el atunci incearca sa ii urmezi exemplu si stai si tu cu un alt baiat si dai impresia ca iti place de respectivul... daca te place inca cu siguranta va fi revoltat si va dori el sa vb cu tine, stii cum e chestia aia cu"pretuiesti pe cineva abia dupa ce il pierzi", poate va fi valabila si in cazul lui

| Florennce a răspuns:

oh go on Pai. sincer nu stiu sigur ce sa zic.Totusi.poate ar fi posibila urmatoarea chestie : poate nu-i mai merge cu iubita lui si regreta sau vrea din nou sa fie cu tine! Sincer eu ti-as raspunde la fel cum ti-a rapsuns prima pers la intrebarea trecuta. Eu oricum, iti spun ca nu are rost sa-ti mai bati capul cu el. totusi vezi daca incepe sa te placa din nou sau daca chiar isi doreste cu adevarat sa fie cu tine. Poate nu e asa cum au spus ceilalti!winking

| radu a răspuns:

.Pai ce pot sa zic nu prea va cunosc, dar ar trebui sa nu te mai implici afectiv asa de mult in relatie daca te impaci cu el (cel putin la inceput).

P.S. : Stiu ca ti se pare o prostie, dar dupa niste studii a unor baieti destepti din America poti face in felul urmator:

Te gandesti la un moment in care iti venea sai dai o palma sau ceva in care te facut sa te uiti cam urat la el sau ceva in genu (stiu ca e greu ).si amplific'o adica incearca sa o retraiesti.