| anonim_4396 a întrebat:

Hey,,,Am 16 ani si sunt virgina.Ma simt putin ciudat fata de prietenele mele nu stiu dece..Inca nu mi-am gasit un prieten ca sa am incredere in el si sa imi incep viata sexuala.Sa nu credeti ca is o fata dinaia cuminte si blabla dar totusi mi-e unpic jena ca sunt dar intr-un fel mi se pare ok ca nu am facut'o cu oricare numai ca sa imi incep viata sexuala laughing Ii adevarat ca baietiilor le plac virginele?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ar trebui sa tii cont ca virgina vei fi doar in fata unui singur baiat, in fata urmatorilor...nu!
De aceea ai mare grija ce baiat alegi pentru asta, n-o fa pentru ca e o "moda", nu te grabi si nu te lasa manipulata.
Si cauta ca orice ai face, sa fii multumita de persoana ta, sa zambesti!

| DeeaMarry a răspuns:

Da, le plac virginele. Dar ce conteaza?! Mult mai important e ce simti tu.
Iti las un comentariu care pe mine m-a impresionat destul de mult, sper sa iti fie de folos!

"Salut,

Mi-am inceput viata sexuala la 15 ani, si de 20 de ani suntem impreuna. Avem copii si suntem o familie minunata, ne iubim mult si imi doresc sa imbatranim impreuna.
Eram amandoi virgini atunci si nu stiu daca a fost curiozitate sau obligatie – stiu doar ca imi doream sa ma simt iubita, iar din momentul in care ne-am inceput viata sexuala, toate imbratisarile noastre sfarseau in acelasi mod. Si nu era placut de fiecare data, insa il iubeam si n-as putea trai fara imbratisarea lui nici astazi. Te simti flatata si fericita la inceput ca ii poti oferi iubitului tau ceva ce isi doreste foarte mult – insa, in momentul in care sexul devine rutina, tu incetezi sa te simti la fel de speciala si de iubita. Daca ar fi sa dau timpul inapoi – n-as schimba nimic, de teama sa nu-l pierd. Insa fiicei mele ii voi spune sa astepte macar pana la 17 ani. Si daca cel de o iubeste nu poate sa astepte, e doar pierderea lui.
Daca ai 16 ani si nu stii ce sa faci… inseamna ca nu e momentul sa faci nimic, mai asteapta putin. Vei face sex toata viata insa stransa de mana si imbratisata doar pentru ceea ce esti si fara alt motiv, nu vei mai fi mult timp."

| Purec a răspuns:

Cica te simti putin ciudat, de parca ti-a crescut un san in frunte laughing. Nu stiu ce sa zic, nu ar tebui sa te simti deloc aiurea fata de nimeni. In primul rand este strict problema ta cand si cu cine o faci. Poti ramane virgina si pentru totdeauna, e aiurea sa cataloghezi o fata dupa asta.happy Poate daca faceai pana acum, iti parea rau. Nu te mai gandi la asta ca nu ai de ce. Cand o sa fie, ai grija sa fie ceva frumos. Baietilor in general la varsta ta nu le plac virginele si asta din 2 motive:

1. la 16-17-18 ani se gandesc doar cum sa ajunga mai rapid in pat, sa "ti-o traga" scuze limbajul, dar daca iti zice un baiat de 16-17-18 ani ca te iubeste, sa stii ca se traduce prin" vreau sa ti-o trag"

2. Daca vrei doar sex, nu il vrei cu o virgina, ca fiind primul, te leaga cumva de ea chestia asta, iar baietii in general nu vor belele pe cap laughing

ps: unii vor zice ca e de apreciat ca esti inca virgina, eu iti voi zice doar succes in tot ceea ce faci si tot ceea ce iti propui. Virginitatea nu e nici ceva bun, nici ceva rau, las-o in pace si incepe viata sexuala cand simti, indiferent de varsta, ca e la 14-15 sau la 22-23 de ani, important e sa ramai cu o parere buna.

| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
A fi cuminte e o rusine? Nu cred. A fi o vagaboanta da, mi se pare penibil si jalnic. Stiu ca in ziua de azi "se poarta" sexul pe la 14-16 ani dar nu trebuie sa fii in pas cu ce "se poarta". Ma rog, fiecare cum simte. Nu ti se pare normal sa faci asta atunci cand simti si nu atunci cand pun altii presiune pe tine? Asteapta momentul potrivit, baiatul potrivit. Si pana atunci, ar trebui sa mai inveti niste gramatica. E mai rusinos sa nu stii sa scrii la 16 ani decat sa fii virgina happy

| h3r a răspuns (pentru BlackheartQueen):

Aww, îmi place. happy

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Și ți-e jenă pentru că...ai făcut ceva firesc? Viata sexuala o incepi cand simti, nu e regula de varsta. Si chiar daca ar fi, ar fi departe de 16. Și da! Ne plac alea virgine! Mult!

| XxBlueRosexX a răspuns:

Da pentru ca le place sa fie primii dar nu toti sunt asa...eu eram de varsata ta cand mi-am inceput viata sexuala, pentru mine a fost din dragoste pentru rl nu deci ai grija cu cine va fi pentru ca acea noapte trebuie sa fie speciala pentru tine, si gaseste un baiat care sa ai incredere in el si sa te iubeasca
Bafta... funda?

| Zizzou a răspuns:

Pastraţi-vă cu un băiat de incredere maximă. Dacă nu... daţi-mi o poză cu bebeluşu' ca sunt curios

| RAY a răspuns:

Da este o amprenta subconstienta de dominare permanent desvirginierea, mie mi tot una daca e virgina sau nu sincer, conteaza sinceritatea cel mai mult intro relatie, la 16 ani biologic poti face sex,din fercire poti vi virgina cand vrei in urma unei operati, dar asa cum esti acum niciodata, e bine sa fi cu un baiat cu care vrei o relatie, recomand unul matur de 25, 26 nu pusti ei vor sex si atat

| h3r a răspuns:

Nu ești cuminte?
Înseamnă că vei deveni o nesătulă, care atunci când vede un bărbat îi sar ochii?
Ai grijă la exprimare, virginitatea nu este o rușine.

| Seby90 a răspuns (pentru h3r):

In ziua de azi... este rolling on the floor.
Daca la 12 ani inca esti virgina. pai nasol.

Răspuns utilizator avertizat
| 26Geo a răspuns:

Dap,le plac.Dar mai mult le place sa isi bata joc de ele.Stai asa virgina, nu e nimic rau in asta, e si normal sa te simti aiurea fata de ele, ele fac sex, tu nu.Parerea mea, nu face ceva ce o sa regreti mai tarziu, decat sa isi bata joc de tine unu si altu, mai bine asteapta pe cineva care sa te merite.Bafta

| DaRaspund a răspuns:

Cei care vor o relatie serioasa apreciaza asta.Nu trebuie sa te simti prost, ai timp sa faci si asta!
http://www.mamicisicopilasi.ro/search/label/contraceptie

| AlexBpm a răspuns:

La 16 ani te gandesti la sex? Nu crezi ca corpul tau nu e inca suficient de dezvoltat? Ai o viata inainte si crezi ca sexul e important acum? o sa ai timp de asa ceva si daca tot decizi sa faci asta macar nu cu orice idiot