| Dede_6776 a întrebat:

Hey, ....am avut o relatie cu o fata 9 luni, pana acum 1 saptamana jumate, momente frumoase petrecute impreuna, doar ca eu am inceput sa ii cam fac toate poftele si ea a inceput sa exagereze cand ne certam din cauza ei uneori tot eu trebuia sa ma duc la ea sa ne impacam, avem 19 ani amandoi,parintii ei sunt foarte multumiti de mine, am fost impreuna in multe locuri, ..deci,ne-am cam certat si ea a hotarat sa luam o pauza ..pentru ca o cam stresam cu mesaje telefoane. dupa 3 zile de pauza am vorbit putin mai urat, ironic am spus ca vreau sa ii arat cum vorbeste ea...asta a pus capac, a spus ca nu mai avem ce vorbi niciodata. In urma cu 2 zile am fost acasa la ea cu flori si am discutat sincer chiar stiu ca eram stresant si sufocant si toate cele. Acum vorbim prin mesaje ..cam sec, 3 -4 mesaje pe zi, ce sa fac? o vreau inapoi sad

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai fa si tu o pauza, timp in care trebuie sa accepti si ideea ca o relatie la aceasta varsta nu poate dura o vesnicie.

| Awesom a răspuns (pentru neutrino):

Dar nu mai bine s-ar desparti de tot? Ca pauza asta aduce doar un singur lucru: despartirea.

| manuel72 a răspuns:

Cred ca ti-ai dat seama si singur ca nu merita sa investesti mai mult in relatia asta.Nu conteaza cum te impaci cu parintii ei atata timp cat ai probleme de atitudine cu ea. Oricum ceva s-a rupt si relatia voastra nu va mai fi niciodata cum era inainte.N-are rost sa te incapatanezi si sa lupti pentru o cauza pierduta.

Răspuns utilizator avertizat
| SebastianCMT a răspuns:

Vezi si tu ce vrea ea daca mai tine la tine sau daca isi bate joc. Intreab-o frumos explica-i frumos ca inca mai tii la ea... Daca nu, nu merita sa iti bati capul degeaba. Bafta.