| Dede_6776 a întrebat:

Hey, ....am avut o relatie cu o fata 9 luni, pana acum 1 saptamana jumate, momente frumoase petrecute impreuna, doar ca eu am inceput sa ii cam fac toate poftele si ea a inceput sa exagereze cand ne certam din cauza ei uneori tot eu trebuia sa ma duc la ea sa ne impacam, avem 19 ani amandoi,parintii ei sunt foarte multumiti de mine, am fost impreuna in multe locuri, ..deci,ne-am cam certat si ea a hotarat sa luam o pauza ..pentru ca o cam stresam cu mesaje telefoane. dupa 3 zile de pauza am vorbit putin mai urat, ironic am spus ca vreau sa ii arat cum vorbeste ea...asta a pus capac, a spus ca nu mai avem ce vorbi niciodata. In urma cu 2 zile am fost acasa la ea cu flori si am discutat sincer chiar stiu ca eram stresant si sufocant si toate cele. Acum vorbim prin mesaje ..cam sec, 3 -4 mesaje pe zi, ce sa fac? o vreau inapoi, ce sa fac? sa continui sa o caut sau sa o las mai moale? ea nu a sters poze de pe facebook sau nu mi-a spus sa imi iau lucrurile de la ea.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa o lasi mai moale, isi va da seama ca a gresit si se va intoarce la tine

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Din cate vad eu esti prea cuminte si nu e bine.
Unele fete chiar profita de asta.
Uneori e bine sa s-o lasi in pace, insistenta poate deveni stresanta uneori.
Ai vrut sa-i arati cum vorbeste dea, dar nu prea i-a placut.
Aici trebuia sa-i explici cum sta treaba.
Daca singurul ei argument a fost ca nu mai aveti ce vorbi, denota putina imaturitate.
Aveti doar 9 luni.
Daca de acum face figuri, nu se stie ce va fi mai tarziu.
Vede ca ti la ea si te vede prea cuminte si profita de asta.
Incerca sa fi mai impunator, nici prea cuminte dar nici prea dur, echilibrat.
Doar iti spui punctul de vedere si ea pe al ei.
Va acceptati asa cum sunteti si va fi ok.
In caz contrar, nu are rost sa va complicati prea mult.
Succes!

| StefanMosneaguID a răspuns:

Dacă o vrei înapoi, scrie-ţi toate sentimentele pe o hârtie adică să spui de ce ai nevoie de ea, cum era când ea te iubea fără să te certe şi ce simţi diferit atunci când eşti lângă ea. După, uită-te pe ce ai scris şi extrage motivele pentru ea are nevoie de tine, motivele pentru care tu ai nevoie de ea şi vezi dacă ele se rezolvă reciproc. Dacă te trişezi, nu-ţi foloseşti la nimic cu foaia aceea. Dacă eşti pregătit să o înfrunţi, trimite-i foaia aceea şi un mesaj în care să o rogi să te contacteze ea singură după ce a înţeles sentimentele tale. Aşa o laşi mai moale, adică nu o forţezi să facă lucruri ce nu vrea să le facă şi te simţi împăcat cu propriile sentimente. Succes!
P.S: Ştiu că e greu, mă rog să se întâmple ce este mai bine cu tine, chiar dacă asta te va elibera de ea! happy

| Dede_6776 explică (pentru StefanMosneaguID):

Multumesc pentru sfat, acum iau un pix si o foaie

| minioni a răspuns:

Pai laso mai moale, si mai stai asa o perioada de timp fara sa o mai suni, sa ii dai mesaje, sa vazi daca e ea chiar a tinut la tine cu adevarat, sa te caute si ea