| Alinușș7278289345 a întrebat:

Hey. Am făcut sex cu iubitul meu la o săptămână după ce mi-a trecut menstruația, el și-a dat drumul în mine. Care sunt șansele să rămân însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual a fost intretinut dupa cum ai afirmat : '' la o săptămână după ce mi-a trecut menstruația,'' in acest caz exista posibilitatea ca actul sexual sa fi avut loc :
- in a 10-a zi a ciclului menstrual daca menstruatia a tinut 3 zile
- in a 12-a zi a ciclului menstrual daca menstruatia a tinut 5 zile
- in a 14-a zi a ciclului menstrual daca menstruatia a tinut 7 zile.
1.) Daca sexul a avut loc in a 10-a zi, atunci sarcina poate sa apara numai in cazul in care ciclul are 25-28 de zile lungime,
2. ) Daca sexul a avut loc in a 12-a zi, atunci sarcina poate sa apara numai in cazul in care ciclul are 27-30 de zile lungime,
3.) Daca sexul a avut loc in a 14-a zi, atunci sarcina poate sa apara numai in cazul in care ciclul are 29 - 32 de zile lungime.
Reiese ca exista posibilitatea reala sa fi putut ramane insarcinata insa asta depinde atat de tipul ciclului menstrual de a fi regulat sau neregulat, dar mai ales si in primul rand, depinde in cea mai mare masura de lungimea ca numar de zile a ciclului menstrual.
Sanatate!

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sansele sunt foarte mari.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca erai in perioada fertilă si in general după ciclu esti, atunci șansele de a ramîne sunt destul de mari, ce varsta ai?

| mihai69 a răspuns:

În funcție de lungimea c.m., undeva între mari și foarte mari.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele sunt minine, catre zero.

| Sofer a răspuns:

Cu sperma ajunsa la destinatie, sansele sunt sa fii insarcinata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te panica.
Doar sa nu faci avort.
Orice ai nevoie te ajut eu.
Doar sa nu faci o crima.

| cristian200313 a răspuns:

Da, sanse foarte mari sa ramai insarcinata.

| Alxblx a răspuns:

100%

| Alinușș7278289345 explică:

Dar e posibil sa se prindă din prima așa?