| MinniePearl a întrebat:

Hey! Am un baiat in clasa de care imi place foarte mult! Si lui ii place de mine, vineri mai era putin si ma pupa. Dar e o problema, el e un fel de bad guy, adica are note de cinci si o profesoara i-a promis nota scazuta la purtare.Toti mi-au zis sa fiu cu el dar ma tem ca se va sfarsi urat pentru ca tot vineri, i-am dat din greseala o palma si i-am dat-o rau de tot! Si a sarit pe mine...acum nu stiu ce sa fac! Va rog ajutorrr

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off,exprima`te si u mai bine ca nu se intelege.Nu cred ca conteaza notele lui,sau cum e la ore, poate asa e caracterul lui, nu trebuie sa-l judeci pentru cat invata si cum e k profesorii.Important e cum se poarta k tine,daca e fustangiu,daca iti vorbeste urat,pentru ca sunt multe fte cumintii care sunt atrase de baieti rai.Dar daca u i`ai dat o palma,desi nu inteleg dc nu mai fii asa impulsiva ca nu cred ca vrei sa pierzi pe cineva dintr`o prostie,oricum nu inteleg cum adica a sarit pe tine daca a vrut sa dea in tine inseamna ca nu ai ce k cauta langa un astfel de om,deja este nesimtit, las si vai de el, dar daca a facut vreo glm sau s`a suparat era normal n-are de ce sa te deranjeze daca u reactionezi asa.In fine daca nu a vrut sa dea in tine si u il placi,si iti place caracterul lui in afara orelor, nu ai dc sa nu fii k el, lasa regulile societatii ca nu numai asta conteaza!

4 răspunsuri:
| Ramonaaaa a răspuns:

Off,off bad boy-ul asta cate suferinte avem din cauza lui oh go on ...Stiu,stiu ca "bad boy -ii" sunt mai atragatori, mai fascinanti, mai misteriosi decat tipu` din vecini care roseste cand il privesti sau colegul din ultima banca care te priveste in timpul orei de mate day dreaming.
Aspectele astea cu notele de 5 si nota scazuta la purtare nu ar trebui sa conteze.Sau tie ti-ar placea ca un tip sa nu fie cu tine pentru ca ai un 5 la fizica si 2 de 5 la mate? Aiurea,nu?
Incearca sa nu mai tinzi spre perfectiune pentru ca nu o vei gasi."A sarit pe mine"-adica a sarit la bataie?! Pai in cazul asta, nu inteleg de ce il mai iei pe acest individ in considerare, de ce iti umpli mintea cu imaginea lui?
Exista cineva in aceasta lume care sa aiba dreptul sa dea in tine? Invata sa te iubesti intai pe tine si apoi sa te raportezi la cei din jur.
Pa love struck!

| andreii2 a răspuns:

Asteapta sa treci de claasa a 6-a. Printr-a 10`a gandese`te la baieti

| Ariciu24 a răspuns:

Pai. in c esens a sarit pe tine sa te loveasca sau asa in joaca? ca daca era in joaca e un fel exprimare a sentimentelor dar daca vrut sa te loveasca inseamna ca nu te merita

| robyiyo a răspuns:

O relatie buna se face cu o persoana asemenea tie, cu care sa poti vorbi si sa fii inteleasa si tu sa il intelegi pe el. Daca el este cam "retardat" si se foloseste de tot ce gaseste, mai bine nu. Oricum, asta este doar parerea mea, decizia iti apartine tie, dar baieti, sunt multi (la fel ca fetele laughing).