| cristian100 a întrebat:

Deci vineri ne-am jucat cu jumate dintre baieti afara. Aruncam unu in alaturi cu conuri de brad laughing. Noa bun, dupa ce s-a terminat pauza vine unu din clasa si da in mine cu un con. Apoi am sarit la bataie. Dar in trecut tot copilu asta cand am venit la scoala, vine si el si imi da o palma fara motiv. Na si vineri merge la maicasa si zice ca cica eu am inceput sa-l lovesc vineri. Precizez ca sunt clasa a V-a. Mama lui a sunat-o pe diriginta si diriginta pe mama mea si i-a spus ca mama mea si mama copilului aluia sa se intalneasca luni dimineata si sa rezolvam problema. Si diriginta i-a zis mamei mele ca e "foc si para" mama copilului. Oare o sa patesc ceva? Nota scazuta la purtare, eliminare 3 zile sau exmatriculare ceva? sad Funda!

Răspuns Câştigător
| NarutoFan134 a răspuns:

Buna. Si eu sunt tot clasa a 5 a. Nu cred ca vei pati ceva foarte grav, adica nu cred ca iti va scade nota la purtare, adica eu am 2 colege care, la ora de sport au mimat un act s***al, cand a aflat profu de sport, care era afara cu baietii, una din colegele alea a amenintat ca cica vine tacsu cu cutitu la scoala la profu de sport. Toata lumea a aflat si ele nu au fost afectate deloc de situatie, adica nota la purtare e tot 10. Mai am o colega care in excursie a sarit balboanele de la etajul 2, deci in afara de o mica pedeapsa, nu ai ce sa patesti. SI TINE MINTE, STAI IN BANCA TA SI FI TARE, NU TE LUA DUPA PROSTI SI ASUMA-TI TOT CEEA CE FACI, PENTRU BINELE TAU. :*

| cristian100 explică (pentru NarutoFan134):

Exact asa e. Nu am patit nimic. Doar o pedeapsa de 2 saptamani de stat in clasa, nimic grav happy. Dar ma bucur ca macar l-am batut bine laughing)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu contează cine a sărit primul la bătaie. Am avut destule bătăi în cadrul liceului/şcolii să ştiu cum merge treaba.
Amândoi în cauză, tu şi colegul tău veţi avea nota scăzută la purtare şi bonus mamele voastre probabil vă vor face de râs în faţa dirigintei. Dar merită, dacă măcar l-ai bătut bine pe ăla.

| ImCalledLamă a răspuns:

Cine a sarit mai intai la bataie? Daca ai sarit tu...vei avea un punct in - la purtare. Dar daca diriga iti tine partea se poate sa nu iti scada. Ultimul meu incident a fost asa...am avut la info un proiect de facut cu o colega, fata aia nu ma suporta dar e dupa mine la catalog si am nimerit asa. Ea a venit 30 de minute la mine si a pus o animatie peste ce am facut eu in proiect. Tot proiectul a fost facut de mine dar cand l-am prezentat aia s-a suparat ca nu am trecut si numele ei. In curtea scolii a sarit sa ma bata da am avut noroc, mai era o vecina langa noi, a venit toata turma sa ii tina ei partea ca a facut tot proiectul si eu l-am furat. Dupa ce a plecat atunci de la mine a zis ca termina ea acasa si a doua zi a zis ca s-a sters. Dupa incidentul cu mini-bataia a venit la scoala cu 2 slide-uri pe care le-a notat in caiet si le-a copiat. Mdaa, nimeni nu a patit nimic dar toata clasa e impotriva mea. ~Sfarsit~
Ai grija ce faci la scoala.