| NicolaeMihai a întrebat:

Salut, scurt..vineri am avut o altercatie eu impreuna cu niste colegi impotriva altor colegi..suntem in aceiasi clasalaughingmdam, faza e ca astia asa fac mereu..au o educatie cam saraca..nu spun ca a mea e prea bogata, dar la ei e grav..Adica am de curand o prietena cu care imi petrec timpul mai retras si astia vin dupa noi turma... urla fac ca animalele, pentru ca tarani. Se uita urat si daca comentezi ceva se supara, daca-i ameninti se supara fac crizelaughingoricum faza e ca incerc sa fiu diplomat..De 4 ani tot inghit astea. Ii ignor si evit cat mai mult conflictele si sa ma enervez pentru ca oricum stresul la mine e la ordinea zilei. Dar eu pur si simplu ma incarc mult pana se umpla paharu.Si daca fac o criza ii bat urat..nu-mi place bataia, nu-mi place sa recurg la violenta, nu rezolvi nimic cu ea, dar nu se poate altfel. Adica toti profesorii etc..sa ii ignoram nu stiu ce. Frate eu de 4 ani ii ignor, ma comport frumos s-a.m.d si s-au obisnuit sa fiu "prostul" lor si nu numai eu si sa fim luati asa la batjocura, adica desi e cam aiurea. Cativa prosti ne-au indobitocit pe noi..astia cu mai multa minte. Nu ca ma laud, treaba e in felul urmator..Vineri astia iar au facut-o lata si chiar voiau sa vina cu frati de 20 de ani ca m-am suparat si i-am amenintat, din cauza lor era sa renunt si la banchet. Mare greseala, ideea e ca am nervi de vineri, si ma gandesc are rost maine sa ma consum pe astia? Sa-i calc in picioare? ..Eu zic ca nu prea, ca se recurge la referat/nota scazuta la purtare, dar si daca stau, astia in continuare o sa faca la fel. Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca le "rupi", iti faci rau si tie, poate si mai tare.
E suficient sa anunti pe cei cu organizarea ca va ameninta, sa aiba grija.
Daca se dau la voi, scandalagii vor fi "asteptati" cum trebuie, poate si de potera.

| NicolaeMihai explică (pentru Bula):

Mersi, dar nu o sa anunt, ca se iau masuri, dar educatia conteaza. daca ei nu o au, niste masuri care se tot iau de 4 ani incoace..nu o sa-i influenteze nici acum..cum spuneam nu e prima oara, plus nu risc ca dupa sa spuna de relatie si mai stiu eu ce minciuni scot ei si incep sa planga cand sunt vinovati si trasi la raspundere..am vorbit cu prietena mea.o sa incercam sa-i ignoram, daca o sa continue o sa fac o mare exceptie si o sa ii rog frumos si o sa vorbesc diplomat cu ei, o sa folosesc cuvinte pompoase sa nu inteleaga nimic sa se uite chioris, daca nu rezolv nimic e o varianta si dupa orelaughing mersi, o sa-ti dau funda ca raspunsul tau trebuie luat in considerare intr-o astfel de situatie, si la mine e cazul, dar la mine nu se poate.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sparge-le dinții

| cristiannvalentin a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ei si sa le spui sa te lase in pace..si o mai bagi si pe aia cu ''poate o sa fim prieteni'' dar nu o sa fii prieten cu ei, le-o zici doar asa..pentru liniste laughing

| NicolaeMihai explică (pentru cristiannvalentin):

Aia sunt invidiosi. oricum nu ma asculta.n-am decat sa recurg la metoda: "rupe-i tati".