| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey baieti, cum reactionati in situatia asta scapata rau de sub control? Mergeti la o petrecere cu iubita si acolo se afla fosta voastra prietena. Iubita voastra o recunoaste pentru ca o urmareste zilnic pe retetele de socializare dar voi nu stiti asta. La un moment dat mergeti la fosta prietena sa o salutati, sa discutati un pic apoi o invitati la dans. Iubita vazand ca o dansati pe fosta, se enerveaza, se face rosie la fata de nervi si incepe sa dea cu pumnii in masa si sa tranteasca paharele de pe masa pe jos si sa urle si sa planga. Noroc ca era si prietena ei in zona si a reusit sa o calmeze. Cum gestionati situatia?

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Hahaha, ma fac ca n-o cunosc (si nici nu mai vreau s-o cunosc, pentru ca n-o recunosc) si o *** pe fosta

16 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dau vina pe ea, alta varianta nu vad.

| Hammurabi a răspuns:

În primul rând n-aș face ce ai spus tu cu fosta prietenă.
Un salut de la distanță și atât, ar fi suficient.

In al doilea rând, o iubită care se manifestă în halul ăla, nu e a mea. Poate că le-am încurcat pe acolo și am luat alta din greșeală.
Aș căuta deținătorul de drept, să-i dau pacostea înapoi. laughing

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Faptul de a nega o fosta relatie e ca si um ai nega o parte din tine, prietene
Sau cum ai spune ca ai fost un bou cat timp ai fost cu ea - dar asta suna mai urat

| Hammurabi a răspuns (pentru Goete):

Ce vrei să spui prin "a nega o fostă relație"?
Te simți dator să ce? față de fostele relații.
Consideri că nu e suficient un salut politicos față de o fostă?

Nu știu care e mai bou, unul care renunță la o relație nefuncțională, sau unul care se complace în ea, oricum ar fi ea. laughing

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu cred ca mai bou e unul care ii intoarce spatele unei foste iubite in loc sa mentina o relatie de prietenie pentru ca ea a fost - si este mereu parte din viata lui.
A fi distant cu o fosta partenera inseamna sa fi distant cu tine insuti, sa consideri ca ea nu merita ceva e sa spui ca tu nu meriti pentru ca e parte din viata ta.
Oricum nu cred ca intelegi. Poate n-am nici explicat bine si oricum e parerea Mea. Esti liber sa ai parerea ta si mi se pare corect si poti avea dreptate in acelasi timp in care si eu am dreptate.

| Hammurabi a răspuns (pentru Goete):

Man, cred că vorbim de două situații complet diferite.
Pentru mine, o fostă iubită, nu are cum să facă "mereu parte din viața mea" cum spui tu. Ar fi cel mai aberant lucru posibil.
Am 32 de ani. De la 17-18 am avut o grămadă de iubite.
Majoritatea relațiilor au durat sub un an. Doar actuala relație (care sper să fie și finală) durează de 4 ani.
Cum ar fi posibil acum, ca atâtea femei să mai facă parte din viața mea?
Eu nu sunt musulman. N-am harem. laughing
Dar probabil trăim pe planete diferite de vedem lucrurile atât de diferit.

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Eu nu imi imaginez sa ma intalnesc cu o fosta iubita la in chef si sa nu o salut sa nu stau de vorba cu ea si sa nu o invit la un dans.
Chiar fiind iubita mea acolo.
Mi se pare o chestie de educatie in primul rand, in afara de faptul ca fosta a facit parte stransa din viata mea si e normal sa vorbesc si s-o intreb cum o duce, sau sa o invit la un dans.
Tu trebuie sa fii dintre aceia care nu te mai saluta cand se supara pe tine. Fiecare cu ideile lui.
Si daca te enervwzi pentru ca au gandesc altfel decat tine, cu atat ramai.

| Hammurabi a răspuns (pentru Goete):

Păi n-ai citit în primul meu răspuns?
Bineînțeles că e normal să saluți și să nu fi țăran.
Dar mai departe cu statul la povești și invitatul la dans... fiecare cât îl duce mintea, procedează cum consideră.
Dacă ești singur, probabil n-are nici o importanță ce faci.
Dar dacă nu... poate ăsta e genul tău.
Probabil nu te-ar deranja nici dacă actuala ta iubită s-ar întâlni cu fostul ei, ar sta cu el la taclale și ar dansa împreună, în timp ce tu stai pe margine și te uiți la ei. (că doar și ea are aceleași drepturi ca și tine). Nu?
Asta nu înseamnă că toată lumea trebuie să fie de acord cu ideile tale.
Fiecare interpretează cu creierul lui care e limita dintre a fi civilizat și a sării calul. laughing

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Normal ca nu ma deranjeaza nici daca ea face asta.
De fapt am facut si un trio cu unul dintre fostii ei iubiti (fara ninic intre. mine si el) dupa ce am avut o conversatie cu iubita mea si mi-a spus ca dintre fostii, cu el ar face dragoste din nou.
A fost o placere sa ii pot oferi aceasta placere.
O iubita nu o ai in proprietate

| Hammurabi a răspuns (pentru Goete):

Ok. Nu mai am nimic de comentat.
Sunt opțiunile tale, nu are nimeni dreptul să judece asta.
Dar nu încerca să le generalizezi. Pentru că nu merge.
Nu toți gândesc în felul tău.

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Nici in felul tau. Aici fiecare poate scrie doar in felul sau propriu

| Hammurabi a răspuns (pentru Goete):

Păi eu am comentat primul părerile tale? laughing

| Goete a răspuns (pentru Hammurabi):

Scuzele mele. Aici ai perfecta dreptate

| Emma30555 a răspuns:

Cu o iubită de speță joasă cred ca si băiatul e de mana a treia, de speță si mai joasă, cine se comporta asa țărănește in public?

| Emma30555 a răspuns:

Cu o iubită de speță joasă cred ca si băiatul e de mana a treia, de speță si mai joasă, cine se comporta asa țărănește in public? In plus dacă ar fi asa agresivă i ar sparge lui capul direct

| lickypuss a răspuns:

Ies din wattpad si ma uit la oglinda. si imi dau seama ca nu m as combina cu o astfel de persoana in viata mea. the end.