| krynutzzza a întrebat:

Hey! Ca de obicei probleme cu si despre baiati happy. Acum 2 saptamani am fost la un concurs de fizica si m`am imprietenit cu doi baieti. (tavi si alex )Unul mai tupeist sa asezat langa mine mi-a cerut id etc(Tavi). Bun pana aici totul ok. Am ajuns acasa au intrat amandoi pe mess am aflat ca alex are prietena dar el continua sa vorbeasca foarte frumos cu mine. cu alinturi chestii iar despre prietena lui vorbea mai aiurea. A intrat si Tavi seara am jucat ma rog pe acolo pool, x si o si am inceput sa vorbim despre noi doi hobby`uri ce muzica ascultam chestii. l`am sunat pentru ca eu aveam nr lui el pe al meu nu si am vorbit el fiind dupa`amiaza la scoala si eu de dimineata nu am putut vorbii prea mult. Mi se parea ok cum vorbea pana alarteri seara a intrat pe mess ca e obosit face bagaje ca pleaca cu prietena la munte. Eu ramasesem masca numai stiam ce sa zic ma gandeam uite ba am zis ca e mai potrivit fiind de aceeasi varsta hobby`uri asemanatoare nici aproape nici departe de mine imi placea de el (el din prima de atunci cand ne-am vazut mi-a propus sa fiu prietena lui si am refuzat. i-am zis sa ne cunoastem mai bine si mai vedem) ziceam asta e perfect. si uite ca nu a fost sa fie asa ma rog el aa iesit dupa mess zicand ca de dimineata trebuie sa se trezeasca foarte devreme. Dupa aproximativ jumatate de ora a intrat Alex ca de obicei buna frumoasa ce faci scumpa etc. eu bine l`am intrebat de asemenea si la un moment dat mi-a zis : maine vine tavi cu denisa si inca cativa colegi pe la mine (tavi zicandu`mi ca se duce la munte cu parintii ca faza cu gagica a fost o gluma sa vada cum reactionez eu ). Si eu nu am mai avut rabdare si i-am zis dar tavii nu e la munte alex: a ba da uitai. imi facusem planuri etc. si chiar ma gandeam :asa crede tavi ca ma face sa am incredere in el mintindu`ma. Pe mess vorbeam cu Alex normal ca si cand nu as fi fost afectata absolut deloc. Voi ce ziceti sa continuii sa vorbesc cu Tavi? Ce sa fac? Pe cine sa cred? si inca ceva. cum sa ma schimb? crying m`amn saturat sa fiu prea buna si sa pun repede la suflet apoi sa sufar si sa fiu influentabila. sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea.

3 răspunsuri:
| Vali87 a răspuns:

Nu mai fii asa credula, eu sunt baiat si crede-ma ca stiu ce iti spun, cum sa iti doresti sa fii cu un baiat gata ce l-ai vz dragut ok, dar nu trebuie sa il cunosti mai intai? si dc zici ca te-a luat din prima cu frumoaso printeso si asa mai departe, nu ti-ai dat seama ca e din asta mare gagicar, sa aiba cat mai multe ce naiba? Referitor la Tavi si daca e baiat bun sa zicem, el ce o sa zica ma asta a incercat cu Alex si acum incearca cu mine? Sau Alex o sa iti zica Ma ti-am lasat-o tie tongue sau ceva de genu. Faci cum doresti tu acum.
Bafta si fii mai atenta pe viitor nu-ti mai face sperante asa cu oricine pe care nu il cunosti. Mai intai cunoaste-l bine si dupa vezi ce si cum.Pa Pa!

| andreea_7819 a răspuns:

Poi daca el e mai indraznet(tavi) lasa-l cu minciunile si alea lui.Cum ai zic tu ca cu minciunile nu te cucereste...Eu ti-as vice sa incerci sa "te atragi" de alex poate e un tip bun, si nu trebuie sa suferi pentru orice tip care'ti iese in calebig grin sper ca te-am ajutat. Apropo in nicun caz daca iesi cu vreunu dintre ei doi sa nu'i lasi sa te 'atinga' sau sa te culci cu ei ok? Stii doar cum sunt baietii:*happybig grin

| sweetioana_8709 a răspuns:

Parerea mea este ca daca tavi oricum are prietena ar fi mai bine sa il lasi balta ca sa nu iti dai singura batai de cap iar daca chiar il placi fi sincera cu el si spune-i ce te deranjeaza la el