| Alinas132 a întrebat:

Hey, cum pot sa ii arat persoanei iubite ca o iubesc? Adica... orice fac, sau incerc sa fac sa ii arat, rezulta ca ii fac rau, iar eu nu vreau sa ii fac rau, cum pot sa o apropii?

8 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Pai, daca tu consideri ca prin bataie ii arati ca o iubesti, atunci chiar ii faci rau. Daca ai dat`o in bara de atatea ori pe cont propriu, nu mai bine o intrebi pe ea ce si`ar dori de la tine?

Desi, nu stiu de ce am vaga impresie ca tu ai 11-12 ani si de fapt iubire = incerci sa o faci sa te placa iar ea nu vrea.Da`i o cutie cu bomboane dulci.

| Alinas132 explică (pentru WaterDrop):

E vorba de faptul ca ....acum ceva vreme m-am sarutat cu alta fata si prost ce am fost, am incercat absolut orice ca sa ma intorc la ea, stiu ca e o greseala imensa dar chiar o iubesc, a trecut ceva vreme de atunci asa ca am avut timp sa vad daca o iubesc cu adevarat sau nu, si chiar o iubesc doar ca, habar nu am ce sa fac

| Horusss a răspuns:

Poti fi mai explicit?
Adică cum o rănești?

| Florentina_Carmen_1998 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii demonstrezi persoanei iubite lucruri care tie numti plac, incearca si cunoaste-o indeajuns de mult incat sa stii ceea ce ii place, lucrurile marunte facute din dragoste intotdeauna arata iubirea adevarata, nu te strofoca prea mult cu gesturi extravagante ca dupa o sa i se urce la cap si se va obisnui asa

| Alinas132 explică (pentru Florentina_Carmen_1998):

Gesturi mici. Ca de exemplu?

| Florentina_Carmen_1998 a răspuns (pentru Alinas132):

Ca de exemplu niste flori, adu-i pentru ca merita si o iubesti nu sa-i aduci doar cand va certati sau ceva genu, arata-i afectiunea ta, dragostea ta fata de ea, intelege-o cand are probleme, ascult-o, da-i un sfat, nu neaparat trebuie sa ii faci cadouri, deoarece astea nu o sa aiba niciun efect mai tarziu, cu cat ii vei demonstra ca o iubeste, incearca si explica-i pe intelesul ei daca nu intelege, jucati-va, alintati-va ca timpul nu sta in loc pentru voi, si eu mi- as dori din suflet sa am persoana iubita aproape dar nu se poate, macar pretuieste tu pentru alti care nu pot. Si daca nu intelege faptul ca o iubesti prin gesturile astea mici, si vrea mai mult inseamna ca nu este pentru tine.Bafta

| Florentina_Carmen_1998 a răspuns:

Nu te strofoca prea tare sa ii arati iubirea fata de ea/el, gesturile mici conteaza intotdeauna

| Alinas132 explică (pentru Florentina_Carmen_1998):

Ca de exemplu, ce gesturi...