| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey doamnelor, cum reacționați atunci când voi sunteți în concediu de maternitate iar soțul isi ia și el concediu de paternitate pentru ca nu i se pare corect ca el sa muncească și voi sa stați acasă sa trageți chiulul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nasol ca legea nu le permite ambilor sa isi ia

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Norocu meu ca pe vremea cand eram eu gravida, nu exista concediu de paternitate laughing

| dullcat a răspuns:

Asta intra la categoria zi-mi ca esti ignorant si habar n-ai ce presupune sa te ocupi de un bebelus, fara sa-mi zici. Poate ti-o veni si tie vremea, sa vezi ce chiul e.

| mastadont a răspuns:

Crede-mă că soțul abia așteaptă să meargă la muncă, să crești un copil e mult mai greu decât să ai un job. Când era al meu mic abia așteptam să mi se termine concediu să mă mai odihnesc și eu la muncă puțin.

| sammie a răspuns:

Un om destul de nematurizat. Nu cred ca ajungeam sa facem un copil daca era asa.

| Dandinelle a răspuns:

Vai la cum pui întrebările astea laughing).
Ce tare ar fi sa fie așa lejer să crești un copil sa poți zice că tragi chiulul

| Miruna333 a răspuns:

Este normal si necesar ca si sotul sa isi ia concediu.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Dupa nick-name-ul care ti l-ai ales, se pare ca esti femeie. Ce intrebare tampita mai este si asta? Tu ai chef de razbunare aici? Posteaza frate pe FaceBook-ul tau privat astfel de idei!

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Voinescu_Catalin_):

De unde pana unde e vorba de răzbunare aici?

| dullcat a răspuns (pentru Voinescu_Catalin_):

E barbat si astfel de intrebari la misto pune mereu.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns (pentru dullcat):

Pai da. Ca la misto-uri suntem buni. Dar ca sa ne spunem sincer ce credem unii despre altii, nu o facem. Ne prefacem doar! Uite de-aia avem si conducatorii tarii pe care-i meritam 100%!

| blackann a răspuns (pentru Voinescu_Catalin_):

Taci ba, comunistule cu, conducatorii tai cu tot si lasa-l pe fratele ca te mucific