| TpuNoName123 a întrebat:

Hey! Let me tell you my story.
În urmă cu 7 luni am cunoscut un băiat şi a început să-mi placă de el.În tot acest timp am mai ieşit în oras, dar de o săptămână ieşim mai des.[cu prietenii, nu doar noi]..La început dădea semne că mă place..Acum nu ştiu..De fiecare dată se făcea că nu-mi cunoaşte ID YM sau facebookul, dar acum am văzut că le ştie,, deoarece m-a taggat intr-o poză.[Si inainte le ştia cred]..Acum vreo 2 luni ..la fel ieşeam cu el mult happy apoi n-am mai ieşit o lună cam deloc..Nu ştiu ce să cred. înainte bătea apropouri gen "nu mă săruţi să vezi ce gust are nu stiu ce".Şi acum mai vorbim.dar el ştie că-l plac..nu i-am spus-o eu, dar un prieten de-al lui care-mi este şi mie prieten m-a intrebat de multe ori dacă-mi place de el şi de fiecare dată eu am răspuns "nu".Dar cred că şi-au dat seama.Ce credeţi că ar trebui să fac? Să-i spun în faţă să văd ce reacţie are sau să nu mai fac nimic? Sau ce ar trebui să fac? Mi-e teamă de răspunshappy
Aştept răspunsurile voastre. Mulţumesc:*

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Daca i-a spus si prietenul vostru ca il placi, i-ai dat si tu semne. i-a scazut interesul fata de tine..cam asa sunt unii baieti. asa ca e bine pe parcurs, sa stii. lasa-i pe ei sa faca primul pas. Daca merge, merge. Daca nu. altul! Pana la urma, stii vorba aia, cui pe cui se scoate! Dar oricum, nu cred ca mai are rost sa ii spui ceva in fata. Evita-l, fii indiferenta cu el, sa vezi ce reactie are! fi rece, mai distanta. fara glumite. sa vezi cum reactioneaza! Daca simte ceva pentru tine, te va intreba mai mult ca sigur ce se intampla. Bafta multa iti dorescc!:*

| neutrino a răspuns:

Eu cred ca va jucati de-a soarecele si pisica, dar nu ati cazut de acord cine e soarecele si cine e pisica. Sunt uimit de felul cum tratati aceasta posibila relatie, prin prieteni comuni. Nu puteti sta fata-n fata si sa clarificati daca e sau nu posibila o relatie intre voi?

| Ruuxxii a răspuns:

Eu cred ca daca ar fi sa fii indiferenta, atunci si el ar fi la fel, si nu se va lega nimic de relatia voastrahappy. Banuiesc ca el este cam nelamurit, in legatura cu sentimentele tale, in locul tau i'as spune tot ce simt:X! Fara regrete...mai bine incerci decat sa nu incerci deloc si mai tarziu sa te intrebi ''oare daca ii spuneam ce simt...'' Cum am mai spus ''FARA REGRETE'' si daca nu simte nimic pentru tine.''NEXT'':*, mai sunt baietii! Succes!