| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care m-a distras de la munca si m-am certat iar cu seful. Daca fiica voastra s-ar cupla cu un gunoier care are doar 8 clase si il iubeste maxim si e dispusa sa se marite cu el ati fi de acord? Ati fi dispusi sa va faceti de rusine in familie si societate ca sa faceti pe plac fetitei voastre?

Răspuns Câştigător
| PuținConteazăNumele a răspuns:

Cat timp stai sa te gandesti la toate intrebarile astea stupide?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intrebare veche. baga alta mai originala

| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, daca fata este minora, m-as opne unei asemenea casatorii doar pana la majorat, ca sa fiu sigura ca stie ce decizie ia.
Apoi, daca este majora, are dreptul sa se marite cu cine decide ea, chiar si cu un gunoier, ca nu-i rusine sa ai o munca cinstita, mai rusinos fiind sa furi, sau sa trandavesti pe la coturile blocurilor, spargand seminte si stand pe pensia parintilor sau bunicilor.

| SilentRain a răspuns:

Mi-se rupe de societate, atât timp cât copilul meu este fericit și tratat bine nu mă interesează de gura lumii
Nu judec un om după școală și job, mă interesează mai multe caracterul, mentalitatea, bunul simț

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru SilentRain):

De ce am impresia ca daca ai fi pusa in fata faptului implinit ai gandi altfel? nu te doar sufletul sa iti vezi copilul care face scoala si e educat sa umble cu un gunoier?

| SilentRain a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Prejudecățile sunt inutile, poate nu a avut ocazia și șansă să se ridice la același nivel de educație asta nu-l face un om de nimic
Am văzut destui cu o facultate terminata dar caracter jegos
Daca copilul meu e fercit cu acel om chiar nu are relevanță
Doar un părinte egoist ar sacrifica fericirea copilului de dragul societății

| Crackman a răspuns:

Este mare sa facă ce vrea
Doar ca să știe la ce se baga... eu îmi vad de viata

| dragodana a răspuns:

Salut!
De cand mergem cu diplomele in mana pe strada?
Ai prefera unul cu 3 facultati si care sa o trateze ca o servitoare?
Atata timp cat ei se inteleg, ce mai conteaza studiile?
Important este sa o iubeasca si el, sa o trateze cu respect.