| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, cum ati reactiona dacă fiica voastră în varsta de 20 de ani s-ar cupla cu un domn miliardar cu 30 de ani mare ca ea? Ati fi de acord știind ca ea va fi milionara de pe urma lui și va scapă pe voi de povarele vieții sau veti fi contra?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

laughing Eu nu cred ca vreun tata ar accepta vreodata ca propriia fiica sa iasa cu unul care ii poate fi amic de bere si care oricand isi poate da duhul.

15 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu daca as avea fiica, da, as fi dezamagit daca "s-ar cupla cu un domn miliardar cu 30 de ani mai mare ca ea"... pentru ca as prefera sa fie lesbiana.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Face ce vrea la 20 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Slava domnului ca am o fata inteligenta, care nu s-ar cupla cu nici un mos, fie el si miliardar.

| Hammurabi a răspuns:

La 20 de ani, e singura care hotărăște ce face cu viața ei.
Pe mine n-are de ce să mă scape pentru că n-am poveri, și n-am nevoie de bani de la ea, așa că nu poate să mă utilizeze ca motiv.
Face ce-i place. Și suportă consecințele.
Numai să țină cont că bărbații peste 65 de ani, nu mai pot avea certitudinea că mai pot funcționa. Iar ea va avea doar 35 de ani atunci. laughing

| sofisis a răspuns:

Eu as avea o problema daca ea s-ar lua cu unul doar pentru bani. Fie el batran sau tanar. Ar insemna ca undeva am esuat grav ca parinte. In rest, alegerea ei.

| Hammurabi a răspuns (pentru sofisis):

Dacă se va cupla cu unul cu bani de vârsta ei, va fi greu să știi dacă îl ia din dragoste sau din interes.
Mai ales că dacă îți cunoaște părerea, se va feri să-ți spună.
Nu mai e ca atunci când stă permanent lângă tine și te prinzi imediat de orice chestie. Cănd o să o vezi doar odată pe săptămână sau și mai rar... e mai greu să-ți dai seama.

| sofisis a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai da eu sunt fraiera sa-i spun? Si chiar crezi ca nu mi-as da seama? Mi-as da la un moment dat. Si chiar mi-ar parea rau ca asta sa o motiveze.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru sofisis):

și dacă isi ia unul care nu are nici măcar bani de un covrig ai fi mândră?

| sofisis a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Daca isi ia unul sarac dar cu potential ( adica sa fie muncitor nu putoare) este mai ok pentru mine decat sa il ia pe unu doar pentru bani

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Logic ca nu, as discuta cu propriul copil despre decizia luata, cu siguranță aici nu era direct vorba despre iubire ci despre furarea banilor munciți de alta persoana pe parcursul vieții.
Munca cinstita este cea mai ok, cu siguranță poate sa se angajeze în diverse locuri și să îi facă cu cap( nu as creste o persoana pe interes în nici-un caz, deci nu poate pretinde ca face asta pentru mine, ci doar ca ma face de ras).

| AdioTPU a răspuns:

Nu. O femeie trebuie sa răzbească prin forțele proprii nu sa se cupleze cu bărbați cu bani și mai în vârstă decât ele.

| 199onur7 a răspuns:

Dacă într-o zi voi avea copii vor face ce vor ei cu viața lor și voi fi lângă ei și in spatele lor indiferent de orice greșeală și prostie ar face ei sunt inima mea din inima mea poa sa fie cu 100 sau mai mulți tot fata mea inima me rămâne tot copilul meu rămâne nu am cum sa-l dau la o parte pentru niște greșeli și prosti care le face și daca copilul meu face o greșeală imensă însemna ca este vina mea nu am știut să-mi educ copilul și sa fiu un tată îndeajuns de bun pentru copii mei greșelile lor sunt ale mele nu ale lor.

| whitelore00 a răspuns:

10 ani diferenta nu e mult. NORMAL ca sunt de acord happy )

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru whitelore00):

Diferenta e de 30 nu de 10

| Bingoo a răspuns:

Clar nu, gandeste te la copilul tau nu ca mosul e miliardar!