| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, am o dilema care nu m-a lasat sa dorm azi noapte. Cand un cuplu se hotaraste sa se marite si isi aleg nasii, cuplul care este ales ca nas se bucura de asta sau se instaleaza anxietatea in legatura cu presiunea financiara care il asteapta pe nas?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e stres, nasii poate sa zica ca sant de fatada si cum saracia e naspa prin RO nu ajuta cu bani, asa as face eu. Nas de imagine dar bani sa nu imi ceri

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca o căsătorie nu ar trebui să se bazeze pe asta.Adica mai bine iti alegi nași pentru ca merita, pentru ca va sunt prieteni, ca sunt un ajutor pentru voi ca si cuplu nu pentru ca au bani si atunci nu e nici un stres financiar.
Dar da, uneori pentru uni chiar poate fi un stres.

| Sofer a răspuns:

Se bucura

| NotNamed a răspuns:

Pai ei ar trebui sa stie de necesitatea financiara pe care trebuie sa o faca pentru respectivul cuplu iar in cazul asta daca ei cred ca au bani suficienti pentru asta nu vor avea nimic in potriva dar daca nu vor avea bani suficienti nu vor accepta. Nu ii obliga nimeni. In cazul in care habar nu au de datoriile financiare pe care le au si se izbesc de ele in momentul respectiv care va veni pot renunta iar cuplul va trebui sa caute altul. In aceasta situatie s.au aflat parintii mei.

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru NotNamed):

In zilele noastre se practica manipularea cu tortul pe care scrie :vreti sa fiti nasii nostri?" e cam aiurea sa zici nu. si cu asta se naste alta dilema, am vazut ca se inmaneaza tortul intr-un restaurant de obicei, oare cine plateste masa?

| Salontanul a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu este nici o manipulare daca este facuta cum trebuie. Copii mei au adus vorba de fata cu nasii si au zis ca pe cine gasim nasi, sa vedem, etc. Nasa a apucat sa zica "venim noi" si gata. S-a trecut la alt subiect dar copii au tinut minte, au facut tortul si masa si s-a rezolvat. Astazi sunt casatoriti de acei nasi.