| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume am o dilema pe care am discutat-o cu femeia de serviciu la cafea la munca si vreau sa spun ca m-a nelinistit teribil.

Hey fetelor cum reactionati cand va scoate baiatul in oras la o masa delicioasa si cand vine nota de plata va spune ca nu are bani la el? Ce faceti in situatia asta? Femeia de servici a zis ca ea ar da cu pumnul in masa si ar pleca lasand-ul singur.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu vad ca tot bați moneda cu bătutul pumnului în masa rolling on the floor sa înțelegem ca de fapt în multe contexte te autocaracterizezi singur rolling on the floor de fapt tu ești acea persoana care da mereu cu pumnul în masa la nervi laughing

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru anonim_4396):

Nu frate eu nu fac asa ceva

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te nelinisteste si i asemena situatie, atunci este mamaliga rau laughing
Femeia de servici s-a dovedit a fii una limitata intelectual, sau prost crescuta, fiindca nu-i nevoie sa dai cu pumnul in masa ca sa rezolvi o asemenea problema, ca te faci singura de ras.

Dar am sa-ti raspund...
Eu as platii toata factura, pentru ca nu ma voi injosii si face de rusine in fata nimanui si i-as da o sansa sa-mi inapoieze banii in zilele urmatoare.
Daca nu vine cu ei in dinti si cu scuzele de rigoare, atunci este partial pierderea mea, ca i-am platit 1 portie de mancare magarului, dar il dau pe usa afara si ii inchid orice sansa la relatie cu mine.

| Lukasssz a răspuns:

Cred ca s-ar despartii de el

| Eireann a răspuns:

As plati eu fiindca nu e vina personalului sau a celorlalti clienti ca baiatul nu are finante suficiente deci nu vreau sa creez nimanui neplaceri. Daca e prima intalnire ( desi evit o cina ca o prima intalnire) probabil ca nu o sa aiba loc a2a. Daca este mai avansata relatia nu este nici o problema, e normal sa platesc si eu distractiile cu iesitul in oras, la pub, spectacle si cinema - uneori chiar prefer sa fac asta.

| Oricine15 a răspuns:

Salut, pai din perspectiva mea de băiat ar fi o situație destul de jenantă sa mi se intample asta însă hai sa vedem si din perspectiva unei femei
Probabil ca femeie l-aș întreba pe cel care m-a invitat in oras daca si-a uitat portofelul sau pur si simplu nu are suficienți bani
In functie de raspuns as decide cat de înțelegător(la masculin in cazul meu) as fi
Cum femeile in general sunt atrase de bărbați puternici, e normal sa si dorească pe cineva cu o situație financiară bună chiar foarte buna din mai multe motive
Eu oricum in ambele cazuri daca as fi fost femeie și mi s-ar intampla o asemenea situație as plati eu ca n-as avea de ales(prin intermediul cardului bancar, unui prieten, ruda sau orice) astfel încât să reușim să ieșim din restaurant sa zicem, cu bine happy dupa care i-as spune frumos ca nu mai doresc sa continuam cu nimic
Dar ce ai spus tu ca ar face femeia de servici mi se pare total aiurea si anormal in conditiile in care suntem oameni, greșim și părerea mea este ca ar trebui sa iertam mai mult si sa privim partea plină a paharului, precum ar fi faptul că acel bărbat a avut suficient curaj încât să o invite pe respectivă in oras
Deci in concluzie iti doresc numai bine si sa nu patesti asa cevalaughing