| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, astăzi la servici am avut o zi intensa și exploziva, nici acum nu mi-am revenit. I-am împărtășit colegelei mele preferate raspunsuriile doamnelor și domnișoarelor la întrebarea mea despre bărbatul care propune sa se vadă cu femeia la locul întâlnirii în loc sa o ia de acasă. Pe măsură ce citea raspunsuriile s-a înroșit la fata și la ochi, a strâns bine pumnii și a început sa dea cu pumnii în masa de a reușit sa o îndoaie, noroc ca am acționat la timp sa o liniștesc ca altfel cădea monitorul. Când a văzut șeful imediat a trimis-o acasă și i-a tăiat bonusul de performanta.A devenit foarte nervoasa ca femeile au ajuns sa se aprecieze atât de putin iar din cauza femeilor independente acum bărbații nu mai sunt cavaleri pentru ca le convine ca femeile vor sa fie cele cu oua în pantaloni și sa nu mai fie nevoie sa le duca cu mașină, sa le care bagajele, sa le duca prin parc în frig în loc de un restaurant cald. Colega aceasta a mea este o doamna prezentabila care se respecta și nu tolerează ca bărbatul sa o lase sa meargă pe jos sau sa facă vreun efort. Nu reușește sa înțeleagă de ce femeile accepta umilință de a merge cu transportul în comun sau pe jos la locul întâlnirii pentru ca bărbatului ii este comod sa nu mai consume motorina? Ce părere aveți de aceasta situație?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

...si e colega ta preferata?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Colega aceasta a mea este o doamna prezentabila care se respecta și nu tolerează ca bărbatul sa o lase sa meargă pe jos sau sa facă vreun efort. Nu reușește sa înțeleagă de ce femeile accepta umilință de a merge cu transportul în comun sau pe jos la locul întâlnirii pentru ca bărbatului ii este comod sa nu mai consume motorina? Ce părere aveți de aceasta situație?"

De cand este o umilinta sa mergi pe jos?
Poate doar pentru prosti si snobi, ca-n realitate este foarte nromal sa mergi pe jos, cu autobuzul, metroul, trenul sau orice ai la indemana, ca sa te deplasezi unde doresti sa ajungi.

| Hammurabi a răspuns:

Verginică tată, hai să-ți spun eu părerea mea.
Femeile au voie, exact ca bărbații, să aibă permise de conducere? DA.
Au voie exact ca bărbații să dețină autoturisme? DA.
Au voie exact ca barbații să circule cu autoturismele pe drumurile publice? DA.
Există vreo problemă din punct de vedere anatomic care le-ar împiedica să facă asta? NU.
Vor să fie tratate de la egal la egal? DA

Nu zice nimeni să fi mârlan să nu cari un bagaj sau să nu ajuți o femeie când e vorba de efort fizic sau forță brută (unde femeia, anatomic, nu poate fi egală cu bărbatul).
Dar altfel?
De ce consideri tu, prin definiție, că bărbații au mașini, iar femeile merg cu transportul în comun?
laughing
Dacă el nu are mașină iar ea are, ar fi obligată să meargă într-un taxi jegos în loc să meargă cu mașina ei? Că tu așa ai zis. laughing

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Hammurabi):

și dacă femeia vine cu mașină iar la sfârșitul întâlnirii îl duce pe bărbat acasă nu e penibil? practic bărbatul e umilit

| Hammurabi a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Dacă nu e ok, și el o simte ca pe o umilință ca partenera să aibă mașină iar el nu, va trebui probabil să fie mai atent ce parteneră își alege și din ce clasă socială.
Dar dacă e suficient de inteligent, nu va fi o umilință pentru el nici dacă partenera vine cu o navetă spațială. laughing))
O valoare materială nu aduce nici un plus valorii umane.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru Hammurabi):

Am auzit ca sunt bărbați cărora le convine ca femeia sa aibă mașină ca așa ei nu mai cheltuie bani pe combustibil sa le plimbe sau sa le plimbe cu taxi

| Emma30555 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

De ce e umilit? Poate bărbatul are bani dar nu are permis. Sunt bărbați care prefera sa nu aibă ei mașina ca să poate consuma alcool când merg la petreceri.

| Goete a răspuns:

In lumea mea si femeile au masini, chiar si electrice nu neaparat pe motorina; nu merg pe jos sau in transport public neaparat

| LordCristobal a răspuns:

Colega ta e prea pretentioasa, trebuie sa lase pretentiile mai jos ca nu e o mare diva.

| helpforyou a răspuns:

Complica cu ele!

| iulia0514 a răspuns:

Pai cum sa chem un străin la mine acasă Verginica mama de unde știu eu ca ala nu o sa devină un obsedat? Nu mai bine ma urc eu comod în mașină și ma duc direct la locul întâlnirii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nci-o parere. Si aia care nu au masina ce ar trebui sa faca?
Eu nu vad femei tinere care sa mearga cu autobuzul la mine in oras, toate merg doar in cazan. Cu autobuzul merg alea peste 40 de ani.

| Verginic?Vac?Gras? explică (pentru anonim_4396):

Cei fără mașină trebuie sa ia taxi sa o ia pe doamna de acasă