| Glenky a întrebat:

Hey lume!
De ce credeți ca au ajuns generațiile astea mai tinere să fie așa obsedate și disperate după o relație și sex? Să fie vina internetului? Ei sunt analfabeți și nu știu să facă o inmulțire dar îi preocupă mărimea penisului sau că nu îi iubește nimeni la 12-15 ani. Copilăria e cea mai frumoasă perioada, de relații cred că e timp mai târziu.

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

Aceiași prostie dar altă pălărie. Înainte nu exista internet așa că nu se știau atâtea cazuri și nu erau atâtea întrebări tâmpite însă sex se făcea în draci, chiar mai mult decât acum. Chiar îmi povesteau unii de la țară cum era când erau ei mici și mergeau cu vacile și aveau pe câte una la care dădeau toți ca-n brânză, făceau cu rându până se găsea unu de o lua de nevastă că rămânea borțoasă. Acum copiii văd multe prostii pe internet, se uită la porno de la 11 12 ani și vor și ei să facă ce văd acolo, văd în filme cât de fericiți sunt oamenii în relații, văd cât de siropos de romantică poate fi iubirea și confundă toate acestea cu realitatea. Cred că bărbatul trebuie să dea afară un kil de spermă ca-n filmele porno, cred că poți face sex ore-n șir, cred că femeia poate s-o bage pe toată-n gură, cred că-ntr-o relație e doar lapte și miere și alte bazaconii pe care le văd prin filme și le consideră ca fiind reale nu fictive. Adevărul este că, în zilele noastre, copiii sunt tot mai rupți de realitate, sunt tot mai afundați în adâncurile internetului și de multe ori pun mai mult preț pe ce văd pe internet decât pe ce este real.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mastadont):

Un raspuns sincer si inteligent! Respect!

| Catrice a răspuns (pentru mastadont):

Stai tu liniștit ca erau casete cu filme porno și clasicul radio șanț laughing

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajung aici fiindca sunt needucati acasa si nesupravegheati de parinti.
Copii tind sa imite pe fratii mai mari, pe colegii mai mari, se cred mai destepti decat sunt realitate, fiindca au parinti care-i rasfata si le permite prea multe libertati.
Multi din parinti refuza sa accepte ideea ca copilul lor de 12-13 ani se masturbeaza, se uita la filme porno sau vor sa faca sex, fiindca nu-i supravegheaza si nu stiu ce fac copii lor.
In plus, evita sa-i educe si sa le explice prin ce transformari trec, ce li se poate intampla daca acum fac sex, ce riscuri sunt samd.

Toti au telefoane mobile, toti au acces la internet, dar numai cativa parinti stiu ca se poate face cancer la creier din cauza undelor emise de telefoanele mobile, si aceia sunt cei acum plang prin spitale, cu copii bolnavi, sau plang la mormantul lor.

Cred ca mai este de vina competitia si prostia parintilor, sa-si rasfete copii. Daca a lui X-ulescu are iphone, trebuie sa-i ia si el, ca deh, nu poate fii mai prost ca x-ulescu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm ca si generatiile mai vechi turnau copii pe banda rulanta de la 16 ani, aia era pe bune copilarie distrusa

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai degrabă generațiile astea noi îs distruse decât cele vechi

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Pai toti care sunteti din generatia veche o sa spuneti ca astea noi sunt nu stiu cum

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Generatiile vechi nu aveau internet ca sa isi expuna prostia pe el, asta e singura diferenta

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Se duceau in NetCaffe si combinau pe Mirc, Mess, existau alternative si pe atunci ))

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Pustiule, era net și pe atunci și nu eram născuți în epoca de piatra, app am 23 de ani. Și generațiile noi au tot ce vor și s-au prostit de nu știu cum ii cheamă fără buletin în față. Tine minte o chestie : Vremurile grele creează oameni de valoare, oamenii aia de valoare lupta și fac vremuri mai bune. Vremurile bune creează oameni slabi care sunt învățați doar cu binele. Și oamenii ăștia slabi creează la rândul lor vremuri grele. Citește cu atenție și uită-te acum la ce se întâmplă în zilele noastre

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Cui ii zici tu pustiule? Sunt 2 ani diferenta intre noi, nu te c*ca pe tinewinking

Ciudat ca spui toate astea desi ai 23 de ani.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Era net dar nu erau atatea retele de social media ca acum. Te asigur ca daca erau, se vedea adevarul si la generatia aia care se crede perfecta

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Zât de aici. Dacă ai 21 de ani ii ai degeaba că gândești exact ca unul de 16-17 "adaptat" pe deplin vremurilor noastre. De ce ți se pare ciudat ca spun adevărul? Ca pana la urmă e cum am zis eu. Ai încercat s-o dregi tu cumva cumva cu netu și rețelele de socializare dar ai rămas doar la încercat. Nu poți sa ma asiguri de ceva ce a fost și se vede cu ochiul liber și stai liniștit ca nu-s perfecți ca aveau și ei porcăriile și prostiile lor dar în comparație cu ăștia care vin din urma aia vechi erau mai breji, mai ancorați în realitate și gândeau altfel. Un ex pe care îl tot vad : Înainte se băteau ăștia prin baruri și discoteci, își dădeau cu scaune și sticle în cap și nu avea nimeni nimic. Venea politia, ii lua la secție, ii bătea pe aia și gata. Toată lumea era ok. Uită-te acu... Se uita unul mai urat la tine te-a ofensat, dacă te lovește zbori sa îți scoți certificat medico-legal pentru o simplă palmă sau pumn primit. Sa mai zic ca acu dacă ți-a dat unu o bucata ba, parca a naibii toți cad se lovesc la bostan și mor subit ce sa zic. Naiba, mi-am luat și eu bătaie, pumni, palme ba chiar și un par în cap și n-am avut nici pe dracu. Bun s-a rupt parul, din cap curgea sânge dar n-am căzut jos și n-am murit. Zi despre unu din asta din zilele noastre dacă ar face la fel și nu s-ar pune în fund și ar boci

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Am zis ca sunt 2 ani diferenta intre noi, nu ca esti cu 2 ani mai mare.

Uite aici un raspuns inteligent: "Aceiași prostie dar altă pălărie. Înainte nu exista internet așa că nu se știau atâtea cazuri"
Scurt si la obiect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"Ca pana la urmă e cum am zis eu."

Altul care crede ca are dreptatea absoluta. Nu am ce sa discut cu tine daca gandesti asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Bine macar a primit funda raspunsul corect, si nu aberatiile altorawinking

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai nașpa daca ai 25 de ani și gândești așa. Zi mai bine că ți-a convenit ce ai auzit și cu replica altuia te scoți sa zic asa ca nici asta nu faci. Pe lângă asta ai mai și pus o întrebare deoarece vai doamne nu ai mai postat tu de mult și e timpul s-o faci. Spune acolo adevărul ca nu ți-a convenit ce ai auzit și ai transformat toată întrebarea aia în asa fel încât ăștia tineri sa fie victimele supreme. Îți răspund și la întrebarea aia, nu îți fa probleme dar deocamdată am niște treaba la muncă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe atunci ii preocupau aceleasi chestii doar ca nu exista internet ca acum. Dar te asigur eu ca daca exista net pe atunci, vedea aceleasi intrebari si probleme ca si acum.

| Whitesnake99 a răspuns:

Pentru ca viata e scurta si sexul e misto.

| Glenky explică:

Gusticel și ălalalt. Liniște în coteț ca vin cu furca.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Glenky):

Lasa-l pe bietul baiat ca e satul de batai, a zis singur "Naiba, mi-am luat și eu bătaie, pumni, palme ba chiar și un par în cap"

Furca ii mai trebuie rolling on the floor
Cine stie prin ce locuri umbla asta, de a mancat atata bataie. Si se crede mai crede si mare zmeu pe deasupra.
Un om destept isi alege cu grija anturajeze, nu sta printre toti necivilizatii.

| PaulCos a răspuns:

Daca internetul ar avea o mica influenta atunci ar afla si ca sexul anal sau atingerea nasului cu degetul care a fost folosit... nu produce sarcina, sau alte informatii utile ar inlocui aberatiile pe care le vezi in textele intrebarilor puse din intunericul nestiintei si al prostiei. Mai probabil mass media a lansat si sustine un curent de indobitocire a tinerilor in special si al omenirii in general.