| Spike12 a întrebat:

Am 16 si mi-am inceput viata sexuala acum doua luni pana acum am facut-o de trei ori dar protejat.Eu si prietena mea ne-am propus ca peste o saptamana sa o facem fara prezervatiz.Dau funda celui care imi spune cum e fara prezervatiz?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Poate vrei sa-ti si aratam!
Sunteti mult prea lipsiti de experienta ca sa incercati varianta asta.
Inainte sa incercati,gandeste-te cum ti-ar sta tatic,la varsta asta sau tragand ponoasele pe la dermato-venerice!
Nu tin eu neaparat sa se intample asa,dar posibilitatea asta exista intr-un procent foarte mare,asa ca,nu renuntati la prezervativ.
Nu te-am convins,asa-i?
Bun.
Uite,afla intai ce inseamna lichid pre-ejaculator,cum functioneaza,afla ce este si mai ales cand este perioada fertila a unei femei,daca iubita ta are ciclul regulat sau nu,in ce faza a ciclului menstrual se afla,care sunt exact zilele ei de fertilitate maxima,ce este contraceptia de urgenta,in ce caz se foloseste si cu ce procent de reusita,ce boli cu transmisie sexuala poti contacta(nu e necesar sa fie vreunul din voi bolnav, dar ajunge sa fie purtator si sa se fi molipsit din toaletele publice sau de la scoala), ce tratamente se fac, cat costa, cat dureaza...
Poate acum te-am convins.
Nu renuntati la prezervativ!

5 răspunsuri:
| ioana7625 a răspuns:

E mai bine fara! si ca sa nu faca bebe, atunci cand simti ca ejaculezi o scoti repede si ejaculezi afara!

| graffer a răspuns (pentru ioana7625):

Riscul este la fel de mare...
Este ca şi cum ai da cu banul şi ţi-ai dori să iasă numai pajură!
Mai bine renunţaţi de tot la asta...

suntserios
| suntserios a răspuns:

E foarte misto fara prezervativ, dar credeti ca sunteti pregatiti sa fiti parinti la 16 ani? probabil ca da de ati luat decizia sa faceti sex neprotejat.

| GoBackInFuture a răspuns:

Sa nu o faceti fara prezervativ, va avertizez! (doar in cazul in care vrei sa ai un bebe de pe acum) Nu este deloc mai palpitant sau alte chestii d-astea, se pot transmite boli si daca nu sunteti siguri ca nu aveti nici o boala, pastrati prezervativul!

| CavalerulDreptatii a răspuns:

Eu la 9 ani mam derzviginat, si am facut sex neprotejat.laughingnuma ca eu nu avea lichid alblaughing
pe bune..si acum fac sex protejat..si am13ani:laughing