| Necunoscut123456789 a întrebat:

Am inceput sa vorbesc cu o fata care imi place.Deocamdata am vorbit despre scoala si mai despre ea.Ce sa mai vorbesc cu ea?

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand nu mai ai ce vorbi cu cineva, nu vorbesti si nici nu te intalnesti cu acea persoana. Iti place de ea? Atunci spune-i! Doresti sa mergeti la un suc, sau un film? Daca da, atunci invita fata! Ai vazut un film care ti-a placut sau ai citit o carte care te-a impresionat? Atunci spune-i si ei!

| VladGH a răspuns:

Depinde cu ce scop vrei sa o cuceresti. Sa stii ca toate fetele vor mai mult sa te interesezi de ele, adica intrebi totul de ea muzica, hobby orice maruntis si doar cind ea te intreaba ceva de tine doar atunci spui, dar nu sub forma de lauda sau sa exagerezi, doar simplu si iarasi treci la ea, si citeodata ii faci complimente si nici aici nu exagera. Succes.

| Ezeru a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea sa vorbiti despre voi si sa va cunoasteti. happy
Nu stiu ce fel de fata este, dar incearca sa vorbesti de ce ii place ei(gaseste un subiect comun).

| Necunoscut123456789 explică:

Ea nu este la scoala cu mine suntem la licee diferite, dar ambii a 9a si stiinte sociale

| Heart99 a răspuns:

Ia-o cu intrebari tampite, suna ciudat, bizar, dar de la o intrebare tampa se pornesc discuti foarte interesante big grin
Nu zic tampe gen de s**, ci chesti care-ti trec prin minte pe moment.

| Anonimmuss a răspuns:

Eu sunt fata si iti pot zice ce imi place la un baiat. Pai, mie mi-ar placea sa fir simpatic, dragut, amuzant, mie nu imi pasa de patratele sau note sau bani. Si daca trebuie sa te schimbi pentru acea fata, nu o face. Tu esti unic, nicio persoana nu are voi sa te schimbe. Dar daca aacea fata vrea sa te scimbe, inseamna ca nu e de tine. Incercati sa gasiti hobby-uri si interese comune. Ah, si apropo, vorbeste mai dragut si delicat cu ea, dar doar atunci cand sunteti singuri. Daca vorbesti dragut cand suntesti cu colegii tai sau ai ei, o sa se prinda colegii si colegele si se va afla in toata scoala. Crede-ma, si eu sunt in aceeasi stare, imi place de un baiat, dar u stiu daca si el ma place. Vino pe la mine la profil si o sa vezi o intrebare despre ce face el, si fa si tu cam asa cum face el. Si daca tot ai vrea sa te uiti la intrebare, ai pute sa imi raspunzi? Mi-ar placea daca ar fi un raspuns din punctul de vedere al baiatului. Bafta si ai incredere in tine. Mersi si daca treci pe la mine

| Necunoscut123456789 explică (pentru Anonimmuss):

Da mersi pentru sfaturi, o sa vad daca imi si vor fi de ajutor deoarece ea este la alt liceu

| matedoitrei a răspuns:

Zi-i direct ca iti place de ea altfek va putea fii prea tarziu

| Arianna14 a răspuns:

Păi încearcă să vedeţi ce lucruri aveţi în comun. Încercaţi să ieşiţi doar voi doi şi fă-o să zâmbească, e foarte important. Sper că te-am ajutat.