| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi dau seama daca o fata ma place? Recent a inceput sa imi cam placa de o fata si as vrea sa stiu cum imi dau seama daca ma place si ea sau cum ii dau de inteles subtil ca o plac si eu? Si pana la urma, cum ii pot spune ca o plac? Ce fac daca si ea zice ca ma place? Ce fac daca ma refuza? Suntem prieteni, deci nu as vrea sa se supere sau ceva.

Multumesc, va astept raspunsurile! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce conteaza mai prietenia, vad foarte multe intrebari pe aceasta tema, bai fratilor, daca va place de una, sau unei fete ii place de unul, pur si simplu, o inviti direct in oras, ii iei un trandafir la prima iesire, te uiti frumos la ea, dupa iti retragi privirea, sa vada ca o doresti, ca o vrei, incercati sa fiti mai ambitiosi pe asa ceva, nu o sa va bage decat cele care sunt chile in stomac la propriu in seama, daca continuati cu asemenea atitudine.
Aveam o prietena, care era cuplata deja cu unul, ma intelegeam extrem de bine cu era, prieteni intimi si practic imi era putin ciuda ca era cu altul, dar zic asta este, si intr-o zi, iesind doar eu cu ea la o plimbare am intrebat-o, dar de altcineva nu ti-ar placea din clasa noastra? Fata nu banuia nimic de mine, si imi spune, ba da, de tine, zic ce coincidenta si eu am acelasi sentiment pentru tine, si imi spune, pai si de ce nu iei atitudine? Am ramas masca, pentru ca nu aveam o vaga idee daca vrea sau nu sa fie cu mine. Si am stat vreo 5-6 luni cu ea, apoi am ramas tot prieteni, nu inseamna ca gata, nu ii vorbesc, se supara maxim, relatiile astea de "prieteni/iubiti" sunt trecatoare, abia dupa logodna, poti spune ca este foarte, foarte serios, dar si atunci se intampla multe.
Mai cu tupeu prietene ca altfel nu faci nimic, fetelor le plac baietii cu mai mult tupeu, sa vada ca nu-s fraieri, daca esti si destept ai si vorbele la tine, este mai bine!

| Derude a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut, multumesc de raspuns. Uite care e problema, ea este colega de apartament cu o colega de clasa si nu prea stau cu ea doar cand ies si cu colega mea si eventual o cheama si pe fata, deci as dori totusi intai sa o cunosc mai bine, in rest doar vorbim pe messenger si nu stiu, m-as simti ciudat cand merg la colega mea si ar fi si ea acolo(in orice fel ar decurge). Poate sunt eu putin paranoic, nu stiu ce sa fac.

| anonim_4396 explică (pentru Derude):

Atunci da-te bine pe langa colega de clasa, explica-i putin din situatie, si spune-i cand ies fetele, sa mai iasa si fata cealalta cu un baiat, sa ramana mai in urma, intr-un parc sau pe undeva mai retras de oras, la 1km sa zic, imposibil sa nu gasesti un loc, intr-o zi mai ok, raman cei doi in urma, si voi, adica tu si viitoarea prietena sa comunicati, o iei frumos si usor de mana, chestii, imbratisari subtile, daca stai cu mainile in san, nu ii va placea nici unei fete. Acesta este purul adevar, fii increzator in tine, ai putea sa o pupi pe o braz la prima iesire cu amicii, doar asa de "cunoscut", apoi mai vin si lucrurile de la sine. Nu trebuie sa o impresionezi cumparandu-i o casa, ci ceva simbolic, o floare, un accesoriu oarecum simplu.
Stai linistit ca si eu pe a 8-a, a 9-a, eram aproximativ la fel, poate mai timid si incuiat laughing, dar au trecut vremurile, spre a 10-a m-am cuplat cuplat cu o tipa mai mare cu 4 ani decat mine, a mers perfect relatia pana s-a dus laughing.