| Anamaria254 a întrebat:

am nevoie de un sfat.va rog sa cititi tot.in clasa la mine am o prietena care e tiganca si care ma uraste dea dreptul. spune mereu ca sunt urata si in realitate si pe facebook.ea este genul de fata curva(scz expresia dar e adevarata), in fiecare saptamana are tot cate o relatie ...deja o cunosc ff multi baieti din oras vreo 50de baieti...si nu exagerez deloc.dar nu stiu dc am prinso cand mi-a facut poze in ora fara sa ma anunte.si a mai spus ca daca as fi mai apropiata de ea m-ar bate, le spune tuturor din clasa ca eu sunt o curva ceea ce nu sunt ea este si pe ea normal ca o so creada lumea pt ca e mai tupeista si eu sunt foarte timida nici nu vb la scoala decat ce trebuie. odata m-a chemat ea si prietena ei care sunt la fel....sa ies eu cu ele la un suc.eu normal sunt genul de fata care nu iese din casa decat cu parintii si atat.si de aceea i-am spus ca nu pot sa vin,intr-un mod politicos iar ea atunci tot imi spunea ca trebuie sa vin,ca numai cu mata iesi tot timpul da iesi si cu noi sa iti gasim un priete,si incepeau sa ranjeasca, dar tot nu am spus si nu am fost.si nu mai stiu ce sa ma fac ea cum este tiganca si parintii ei sunt la fel mie frica de acestia ca ea vrea sa imi faca rau prin alte cuvinte a spus-o.si inca cev daca nu i dau tema la o materie ma ameninta ca o sa minta la toata lumea ca sunt cea mai mare curva si va spune ce e mai rau despre mine.va rog ajutatima.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu incearca sa te denigreze, dar vazand ca nu-i raspunzi si refuzi sa intri cu ea in polemica, incearca sa te santajeze sperand ca ea procedand astfel, tu vei ceda. Cel mai simplu si eficient rezultat il poti obtine prin tratarea ei printr-o ignorare totala. Te sfatuiesc sa nu-i mai permiti sa te santajeze/sa nu cedezi adica sa nu-i mai dai temele fiindca procedand astfel ii vei transmite ca nu te temi de ea. La un moment dat se va plictisi sa te mai sicaneze si va inceta sa-ti mai aiba grija ta. Succes.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, cu diriginta si daca e cazul si cu directorul pentru ca te amentinta si te simti in pericol in preajma ei. Si nu pune la suflet rautatile ei, stiu ca e greu, dar vei vedea ca in timp se va plictisi. Cu siguranta cei din jur si-au dat seama ca tu nu esti cum zice ea, din felul tau de a fi. Si pentru nimic in lume nu iesi cu ea in oras. Evit-o cat de mult poti.

| Aanderson a răspuns:

Da-ne si noua facebook-ul ei sa-i zicem vreo doua...

| Anamaria254 explică:

Hey Aanderson nu ti-l pot da aici pentru ca o sa isi dea seama.da-mil tu pe al tau si intru si vb.