| Mariia233 a întrebat:

Am o problema..ma simt foarte naspa ...pentru ca vorbesc cu un baiatpe care vrerisoara mea cu prietena mea care sunt mai mici cu 4 ani ca mine, mentionez am 15 ani el are 16 ...asa ei 3 s-au certat dar cand el vorbea cu mine si tot zicea ca ma place, il o suna pe prietena verisoarei mele, ii cerea web si verisoara mea is zis sa aleaga intre mine si aia, el eu spus ca cu aia nu are nici o trebuie iar mie mi-a zis ca vreisoarei mele i-a spus " ca logic pe ramo" nu mai stiu ce sa cred ..incerc sa fac cumva sa ajungem daca s-ar putea la o combinare i-am zis in fata ca imi place de el, mi-a zis si el dar nu stiu daca era adevarat pe mess mai vorbim cu " dragoste, iubire" si nu stiu eu imi cer scuze mereu daca vorbesc mai sec ca nu vreau sa stric prietenia, si nu stiu ce sa fac sa nu ma creada nici enervanta dinaia as vrea doar sa ajungem sa ne conbinam daca ar fi sau daca nu sa imi zica adevarul.el e mai timid.a da si le tot suna pe ele si pe mine delocstraight face ce sa fac? incep sa tin la elstraight face? dau fundakiss

2 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

A?

| luliluli a răspuns:

Pai daca vorbiti pe mess cand sa te mai sune?
barbatii, prin definitie, sunt vanatori. Lasa-i sa te cucereasca. Ajuta-i, dar nu te lasa usor cucerita. Daca nu lupta pentru dragostea ta, i se pare fara valoare. I-ai spus ca-ti place de el - ok. Deja e prea mult de la tine. Acum asteapta. Ignora-l. Nu intra pe mess. Nu-i raspunde imediat la telefon, lasa-l sa sune. Refuza prima intalnire, dar propune tu alt timp si alt loc.
Fara jocurile astea... dragostea nu are farmec, nu crezi?